"Riga Summer Race 2014" noslēdzas ar rekordlielu dalībnieku skaitu

Svētdien, 24.augustā, Biķernieku trasē tika aizvadīta otrā "Riga Summer Race 2014" diena, kurā uz starta izgāja vairāk nekā 93 sportisti, pilsētas informācijas portālam Riga24.lv ziņo pasākuma rīkotāji.

Tika noskaidroti uzvarētāji Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Baltijas čempionātos, kā arī "Dzintara aplis" 6.posmā, kopumā desmit dažādās ieskaites klasēs. Uzvarētāji tika noskaidroti arī unikālo "Legends" automašīnu braucienos. Kopumā divās dienās "Riga Summer Race" sacīkstēs piedalījās vairāk nekā 140 sportisti.

Otrajā sacensību dienā kā pirmie uz starta stājās "Legends" automašīnu braucēji, kuri bija ieradušies no Somijas un Krievijas, lai demonstrētu šīs unikālās automašīnas latviešu skatītājiem un sportistiem. Uz starta izgāja arī vienīgā Latvijas "Legends" automašīna, ar kuru brauca Uldis Timaks. Divu braucienu summā uzvaru starp "Legends" automašīnām izcīnīja šīgada Somijas čempions Johans Ahokas, aiz viņa ierindojās pārējie somu sportisti. Uldis Timaks izcīnīja piekto vietu.

Tālāk sacensību braucieni turpinājās ar Baltijas un Latvijas čempionāta braucieniem Kumho Challenge un Nacionālajā klasē. Kumho Challenge, tāpat kā dienu iepriekš, uzvarēja Jānis Ciekals, otro vietu abos braucienos un līdz ar to arī kopvērtējumā izcīnīja Ģirts Daugaviņš, savukārt trešā vieta Kristapam Mietulim, kurš izcīnīja vienādu punktu skaitu ar Elvi Turānu, taču Kristaps spēja uzrādīt ātrāku apļa laiku pirmajā braucienā un līdz ar to ieņēma trešo pozīciju.

Prestižākajā no Baltijas čempionāta klasēm, Baltic Open, pārliecinošu uzvaru izcīnīja igauņu sportists Tonu Sommers (BMW M3 GTR), kuram šis bija pirmais starts šosezon. Otro vietu ieguva lietuvietis Eidmants Nekrosius (BMW M3 E90), savukārt trešajā vietā somu braucējs Mika Virtanens ar Renault Megane automašīnu

"Dzintara aplis" 6. posmā kopā piedalījās 31 sportists, no kuriem divpadsmit startēja Volga klasē, trīspadsmit VAZ 1600 un seši VAZ 1300 klasē. Volgu ieskaitē šajā posmā uzvaru izcīnīja Ainārs Šēnfelds, kurš uzvarēja abos braucienos, otrais Marģers Pinkulis, savukārt trešā vieta Ivaram Janekam. Kopvērtējuma līderisAndrejs Paupers šoreiz sestais.

VAZ 1600 klasē abos braucienos pārliecinoši uzvarēja Pēteris Laipnieks, otrais Kristaps Ābols, bet trešā vieta lietuvietim Adomam Petrovas.

VAZ 1300 klasē abos braucienos pirmās trīs vietas finišēja identiskā secībā. Par uzvarētāju kļuva Aivars Laipnieks, otrais Matīss Mežaks, bet trešais klasē Mātriņš Lagzdiņš.

"Riga Summer Race" ietvaros tika aizvadīti arī Igaunijas un Lietuvas autošosejas čempionāta posmi. Igaunijas čepionāta posmā BMW 325 klasē uzvaru izcīnīja Raimo Kulli, savukārt Lietuvas čempionāta A2000+ klasē uzvara Eidmantam Nekrosius, OPEN klasē pirmais Ramūns Čapkauskas, A2000 klasē ātrākais Pēters Pēks (Peeter Peek).