Banner 980x90

Latvijas pirmā satelīta "Venta-1" startam varēs sekot līdzi video tiešraidē

Ventspils, 22.jūn., LETA. Latvijas pirmā satelīta "Venta-1" startam ar nesējraķeti "PSLV-C38" 23.jūnija rītā varēs sekot video tiešraidē mājaslapā "Venta.lv", aģentūru LETA informēja Ventspils Augstskolas (VeA) sabiedrisko attiecību speciāliste Inta Ozola.

Indijas nesējraķetes starts ir noteikts plkst.3.59 pēc universālā laika sistēmas. Pēc Latvijas laika tas būs plkst.6.59. No nesējraķetes satelīts "Venta-1" tiks atdalīts 22 minūtes pēc raķetes starta - plkst.7.21 pēc Latvijas laika.

Raķetes startu var ietekmēt ļoti daudz faktoru, bet pašlaik viss liecina, ka starta laiks netiks mainīts, piebilda Ozola. VeA pārstāvis jau devies uz Indiju, lai būtu klāt šajā notikumā.

Nesējraķete "PSLV-C38" ir 44 metrus augsta, tās diametrs ir 2,8 metri, bet kopējā masa - 320 tonnas. Raķete sastāv no četriem posmiem. Ar raķetes palīdzību kosmosā tiks nogādāti pavisam 30 satelīti no 15 valstīm.

Satelīts "Venta-1" tehniski bija gatavs startam jau pirms gada - to bija plānots nogādāt Zemes orbītā ar nesējraķeti "PSLV-C34", taču, neveiksmīga novietojuma uz raķetes un lielā satelītu skaita dēļ aprēķini liecināja, ka risks sadurties ar kādu citu satelītu bija pārāk liels, tādēļ Latvijas satelīta starts ar "PSLV-C34" nenotika.

Latvijas pirmais satelīts "Venta-1" izstrādāts, sadarbojoties VeA un Brēmenes Lietišķo zinātņu universitātei.

Šī projekta galvenais mērķis ir veicināt inženierzinātņu studiju attīstību VeA. Galvenie eksperimenti, ko plānots veikt ar "Venta-1", ir kuģu satiksmes identifikācijas (AIS) datu uztveršana ar satelīta palīdzību un to pārraide uz Zemes staciju VeA. Ar šādu satelīttehnoloģiju palīdzību iespējams sekot kuģu maršrutiem daudz plašākā teritorijā, nekā to iespējams izdarīt ar tradicionālām AIS sistēmām, kas izvietotas gar krasta līniju un darbojas 20 - 40 kilometru rādiusā, skaidroja VeA pārstāve.

Saistībā ar satelīta "Venta-1" projektu jau pašlaik VeA informācijas tehnoloģiju un elektronikas programmu studentu bakalauru un maģistru darbu tematikā liels īpatsvars ir ar satelīttehnoloģijām saistītai problemātikai.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)