Februārī Ventspilī savam ārstam uzbrukušais vīrietis atzīts par nepieskaitāmu

Rīga, 23.maijs, LETA. Vīrietis, kurš februārī Ventspilī uzbrucis savam ārstam, atzīts par nepieskaitāmu, aģentūru LETA informēja Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes (KRP) pārstāve Madara Šeršņova.

KRP Kriminālpolicijas biroja Sevišķi smagu un sērijveida noziegumu apkarošanas nodaļas amatpersonas ir pabeigušas izmeklēšanu kriminālprocesā par slepkavības mēģinājumu Ventspilī, kādā medicīnas iestādē, un nodevušas to prokuratūrai. Aizdomās turētais saskaņā ar ekspertīzi ir atzīts par nepieskaitāmu, tāpēc viņam ir ieteikts piemērot medicīniska rakstura piespiedu līdzekli.

Saskaņā ar policijas sniegto informāciju, ārstam nodarīti miesas bojājumi - grieztas brūces plaukstas un pieres rajonā. Policijā par notikušo tika sākts kriminālprocess par slepkavības mēģinājumu sakarā ar to, ka cietušais izpildījis savus dienesta vai profesionālos pienākumus.

Kriminālprocesā ietvaros aizdomās turētajam tika nozīmēta stacionāra kompleksā tiesu psihiatriskā-psiholoģiskā ekspertīze, kurā vīrietis atzīts par nepieskaitāmu. Kā atzinuši eksperti, vīrieša uzvedību izmeklējamās situācijas laikā noteica viņa psihiskais stāvoklis, nevis individuāli psiholoģiskās īpatnības. Viņš nozieguma izdarīšanas laikā un pašreiz slimo ar psihisku slimību, līdz ar to nevarēja apzināties savu darbību un to vadīt, tāpēc viņš jāuzskata par nepieskaitāmu viņam inkriminējamā noziegumā. Ekspertīzē teikts, ka vīrieša pašreizējā psihiskā veselības stāvokļa dēļ ir nepieciešami medicīniska rakstura piespiedu līdzekļi - ārstēšana specializētā psihiatriskā nodaļā, proti, ar apsardzi.

Pašlaik izmeklēšana kriminālprocesā ir pabeigta un tas nosūtīts Kurzemes tiesas apgabala prokuratūrai nodošanai tiesai, lai lemtu par medicīniska rakstura piespiedu līdzekļu piemērošanu aizdomās turētajam. Lēmums par medicīniska rakstura piespiedu līdzekļa piemērošanu un tā veidu tiesai būs jāpieņem, izvērtējot riska esamību un ņemot vērā, ka persona, nesaņemot nepieciešamo psihiatrisko aprūpi, var veikt darbības, kas var apdraudēt citus cilvēkus un viņu pašu.

Jau vēstīts, ka 26.februārī Ventspilī likumsargi aizturējuši kādu 1994.gadā dzimušu vīrieti, kurš kādā medicīnas iestādē ar nazi uzbrucis savam ārstējošam ārstam. Vīrietis ārstam ar nazi nodarīja miesas bojājumus un aizbēga no notikuma vietas.