Piedzīvojumu parka maratona Veselības alejā konsultēs par sirds un asinsvadu slimību profilaksi

Ilustratīvs foto/ Foto: Pixabay
Ilustratīvs foto/ Foto: Pixabay

Ventspils ir ne tikai tūrisma galapunkts ārvalstu viesiem, bet arī pilsēta, kurā sportiskas aktivitātes ir lielā cieņā. Jau kā tradīcija pirms saulgriežiem ir izveidojies skrējiens cauri pilsētai jeb Ventspils Piedzīvojumu parka maratons, kas ar katru gadu pulcē arvien vairāk dalībnieku un līdzjutēju. 

Maratona norises laikā, 17. un 18.jūnijā, ikvienam būs iespēja konsultēties ar nozaru speciālistiem par pareiza uztura lietošanas nozīmi un veselību veicinošiem pasākumiem. Šogad Veselības alejā Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas kardioloģe konsultēs pasākuma dalībniekus un viesus par sirds un asinsvadu slimību profilaksi. Papildus būs iespējams bez maksas ar eksprestestu palīdzību noteikt glikozes un holesterīna līmeni asinīs, kā arī ikviens varēs noteikt savu ķermeņa masas indeksu un veikt asinsspiediena mērījumus.

Svarīgi apzināties, ka mūsu sirds un asinsvadu veselība ir atkarīga ne tikai no iedzimtības un ģenētiskiem faktoriem, bet, galvenokārt, no paradumiem un dzīvesveida, tāpēc profilakses pasākumiem, kā arī riska faktoru novēršanai un koriģēšanai ir būtiska nozīme sirds un asinsvadu slimību izplatības mazināšanai.