Uz 13.Saeimas laiku pagarināts ZZS sadarbības līgums ar partiju "Latvijai un Ventspilij"

Rīga, 22.okt., LETA. Uz 13.Saeimas sasaukuma laiku pagarināts Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) sadarbības līgums ar politiķa Aivara Lemberga vadīto partiju "Latvijai un Ventspilij".

Kā aģentūru LETA informēja ZZS pārstāve Dace Kārkliņa, minētā sadarbības līgumu atjaunošana ir ierasta prakse starp vēlēšanām un jaunās Saeimas sanākšanu. Tāpat jāņem vērā, ka no "Latvijai un Ventspilij" ZZS Saeimas frakcijā strādās trīs deputāti Gundars Daudze, Jānis Vucāns un Dana Reizniece-Ozola. Reizniece-Ozola gan plāno mainīt partijas un iestāties Latvijas Zemnieku savienībā (LZS).

Lembergs aģentūrai LETA stāstīja, ka šāds sadarbības līgums tiek parakstīts pēc kārtējām Saeimas vēlēšanām vairāk nekā desmit gadu garumā.

Sadarbības līgums paredz galvenos sadarbības virzienus, piemēram, veselības, zinātnes, izglītības jomā. Sadarbības līgumā minēts, ka jāveicina integrācija Eiropas Savienībā, nesamazinot Latvijas valsts suverēnās tiesības, kā arī Latvijai jāsāk integrācija NATO militārrūpnieciskajā kompleksā, vēstīja Lembergs.

Paredzēts, ka tiks aktualizēts arī līgums ar Liepājas partiju.

ZZS veido divas pamatpartijas - LZS un Latvijas Zaļā partija. Zaļo un zemnieku savienība ir noslēgusi sadarbības līgumus ar atsevišķām reģionālajām partijām, tajā skaitā ar partiju "Latvijai un Ventspilij" un Liepājas partiju.