Ventspils Augsto tehnoloģiju parka sestās ēkas pamatos iemūrēs vēstījuma kapsulu

Rīga, 19.jūn., LETA. 25.jūnijā Ventspils Augsto tehnoloģiju parka sestās ēkas pamatos iemūrēs vēstījuma kapsulu, aģentūru LETA informēja Ventspils brīvostas projektu vadītājs Mārcis Nēliuss.

Tā ir viena no trīs ražošanas ēkām, kas šogad tiek būvētas Ventspils brīvostā ar Eiropas Savienības (ES) atbalstu.

Ventspils Augsto tehnoloģiju parka sestā ēka tiek būvēta ar mērķi veicināt rūpniecisko attīstību un nodarbinātību pilsētā. Jaunbūvējamā ēka ir iznomāta uzņēmumam AS "Immer Digital", kas tajā veiks elastīgā iepakojuma ražošanu.

Ražošanas ēku būvē SIA "Ostas celtnieks" pēc Ventspils brīvostas pārvaldes pasūtījuma. Kopējās būvniecības izmaksas plānotas 7,7 miljoni eiro, no kurām 1,16 miljoni eiro segs Eiropas Reģionālās attīstības fonds (ERAF). Aizdevumu ēkas būvniecībai sniedz AS "Danske Bank".

6300 kvadrātmetru plašā tehnoloģiju centra ražošanas ēka tiek būvēta saskaņā ar nomnieka "Immer Digital" prasībām. Uzņēmums jaunajā ēkā plāno paplašināt esošās ražošanas jaudas un izveidot papildu ap 80 jaunu darbavietu. Ražošanas ēkas būvniecības projekts tiek īstenots ES līdzfinansējuma programmā "Atbalsts ieguldījumiem ražošanas telpu un infrastruktūras izveidei vai rekonstrukcijai".

Vienlaicīgi ar minētās ES programmas atbalstu Ventspilī norit Ventspils Augsto tehnoloģiju parka septītās ēkas būvniecība, un tuvākajā laikā tiks uzsākta ražošanas ēkas Ganību ielā 103 būvniecība. Papildus jauno un esošo ražotņu atbalstam tiek izbūvēti jauni automašīnu stāvlaukumi projektā "Degradētās teritorijas atjaunošana Pārventas industriālajā zonā Ventspilī". Arī šis projekts tiek līdzfinansēts no ERAF līdzekļiem.

Svinīgais vēstījuma kapsulas iemūrēšanas pasākums notiks 25.jūnijā plkst.12.30 Ventspils Augsto tehnoloģiju parkā sestajā ēkā.

Jau ziņots, Ukrainas kapitāla uzņēmums "Immer Digital" dibināts 2015.gada beigās ar mērķi Ventspilī ražot elastīgo iepakojumu pārtikas un nepārtikas precēm. "Immer Digital" ir otrā uzņēmumu grupas "Immer Group" ražotne. Elastīgo polimēru iepakošanas materiālu rūpnīca Ukrainā "Immer Ukrplastic" nodrošina ražošanas ciklu no granulām un krāsām līdz gataviem materiālu ruļļiem un maisiem. "Immer Ukrplastic" klientu vidū ir starptautiski uzņēmumi - "Coca Cola", "Nestle", "JDE", "Kraft", "Mondalez" u.c.

Kompānijas "Immer Digital" pamatkapitāls ir 1 406 600 eiro. 2017.gadā uzņēmums strādāja ar 1,606 miljonu eiro apgrozījumu un 1,622 miljonu eiro zaudējumiem, liecina "Firmas.lv" informācija.

Savukārt "Ostas celtnieks" ir daudzprofilu būvniecības uzņēmums, kas reģistrēts 1994.gadā. Uzņēmuma īpašnieki ir Konstantins Bursakovskis (71,25%), Ruslans Nikolajenko (15%) un Jeļena Andersone (13,75%).

"Ostas celtnieks" veic ēku, ceļu, un inženiertīklu būvniecību, nodrošinot pilnu pakalpojumu ciklu no projektēšanas līdz objekta nodošanai ekspluatācijā. "Ostas celtnieks" ir tirgus līderis Latvijā ārējo ūdensapgādes un kanalizācijas tīklu būvdarbu veikšanā un pēdējo triju gadu laikā ir uzbūvējis ūdensapgādes un kanalizācijas tīklus nepilnu 300 kilometru garumā. "Ostas celtnieks" 2017.gadā strādāja ar 32,142 miljonu eiro apgrozījumu un guva 372 491 eiro peļņu, liecina "Firmas.lv" informācija.