Ventspils ostā par 18% pieaudzis kravu apgrozījums

Ventspils, 8.aug., LETA. Šī gada pirmajos septiņos mēnešos Ventspils ostā strādājošo termināļu kopējais kravu apgrozījums sasniedzis 13,6 miljonus tonnu, kas ir par 2,1 miljonu tonnu jeb 18% vairāk nekā pirms gada, aģentūru LETA informēja Ventspils brīvostas pārvaldes sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Ieviņa.

Lielākais pieaugums, salīdzinot ar pagājušo gadu, vērojams akmeņogļu, kā arī ar prāmjiem pārvadātajās (Ro-Ro) kravās. Turpina pieaugt ar prāmju operatora "Stena Line" prāmjiem pārvadāto kravu un pasažieru skaits. Prāmju līniju starp Ventspili un Nīneshamni Zviedrijā šogad izmantojuši par 29 507 pasažieriem jeb 33% vairāk, salīdzinot ar pagājušā gada attiecīgo periodu. Savukārt Ro-Ro kravu apjoms Ventspils ostā palielinājies par 208 000 tonnu jeb 21%.

Kā informēja Ieviņa, lielākā daļa Ventspils ostā strādājošo termināļu spējuši palielināt kravu apjomu attiecībā pret iepriekšējo gadu, bet atsevišķos termināļos jau ilgstoši vērojams kravu kritums. Vismazāk noslogotais terminālis Ventspilī aizvien ir AS "Kālija parks", kur septiņos mēnešos pārkrauts 181 000 tonnu, kas nozīmē, ka tiek izmantoti tikai 5% no kopējās termināļa jaudas.

"Ventspils brīvostas pārvalde turpina investēt ostas infrastruktūras attīstībā, uzlabojot termināļu darbību un konkurētspēju. Ieguldījumi infrastruktūras izbūvē, atjaunošanā un uzturēšanā ir Ventspils brīvostas pārvaldes aktivitāšu prioritāte. Tādējādi Ventspils brīvostas pārvalde īsteno savu galveno – teritorijas attīstītāja – funkciju, nodrošinot labākos apstākļus ostas termināļu un rūpniecisko uzņēmumu attīstībai un vienlaikus piedāvājot pakalpojumus par zemākajām ostu maksām Baltijas jūras austrumkrastā," piebilda brīvostas pārvaldes pārstāve.

Šī gada jūlijā Ventspils ostā strādājošie termināļi kopā pārkrāvuši 1,2 miljonus tonnu kravu.