Ventspils ostas termināļos kravu apgrozījums palielinājies par 9%

Ventspils Ostas ielas promenāde.
Ventspils Ostas ielas promenāde.

Ventspils, 7.dec., LETA. Šī gada 11 mēnešos Ventspils ostas termināļi pārkrāvuši 18,5 miljonus tonnu kravu, kas ir par 1,5 miljoniem tonnu jeb 9% vairāk nekā pirms gada, aģentūru LETA informēja Ventspils brīvostas sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Ieviņa.

Novembrī Ventspils ostā strādājošie termināļi kopā pārkrāvuši 1,2 miljonus tonnu kravu.

Lielākais pieaugums, salīdzinot ar pagājušo gadu, aizvien vērojams akmeņogļu, kā arī ar prāmjiem pārvadātajās (Ro-Ro) kravās. Prāmju operators "Stena Line", kas Ventspilī nodrošina Ro-Ro kravu satiksmi, turpina palielināt gan kravu, gan arī caur Ventspils ostu pārvadāto pasažieru skaitu. Līniju starp Ventspili un Nīneshamni Zviedrijā 11 mēnešos izmantojuši par 39 034 pasažieriem jeb 26% vairāk, salīdzinot ar pagājušā gada attiecīgo periodu. Savukārt Ro-Ro kravu apjoms šajā līnijā palielinājies par 297 000 tonnu jeb 18%.

Daļa Ventspils ostā strādājošo termināļu spējuši palielināt kravu apjomu attiecībā pret iepriekšējo gadu, bet atsevišķos termināļos jau ilgstoši turpinās kravu kritums. Vismazāk noslogotais terminālis Ventspilī aizvien ir AS "Kālija parks", kur 11 mēnešos pārkrauti 188 000 tonnu, kas nozīmē, ka tiek izmantoti tikai 3% no kopējās termināļa jaudas, norādīja brīvostas pārvaldē.

"Ventspils brīvostas pārvalde turpina investēt ostas infrastruktūras attīstībā, uzlabojot termināļu darbību un konkurētspēju. Ieguldījumi infrastruktūras izbūvē, atjaunošanā un uzturēšanā ir Ventspils brīvostas pārvaldes aktivitāšu prioritāte," sacīja Ieviņa. "Tādējādi Ventspils brīvostas pārvalde īsteno savu galveno – teritorijas attīstītāja – funkciju, nodrošinot labākos apstākļus ostas termināļu un rūpniecisko uzņēmumu attīstībai un vienlaikus piedāvājot pakalpojumus par zemākajām ostu maksām Baltijas jūras austrumkrastā."