Ventspils pašvaldība sveiks Haraldu Silovu par panākumiem Eiropas čempionātā šorttrekā

Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja 1.vietnieks sadarbības jautājumos Guntis Blumbergs 17.aprīlī plkst.16.55 Olimpiskā centrā "Ventspils" Basketbola hallē pirms LBL basketbola spēles BK "Ventspils"– BK "Barons/O!Karte" sveiks Ventspils pilsētas sportistu Haraldu Silovu par panākumiem Eiropas čempionātā.

Eiropas čempionātā šorttrekā, kurš notika 2011.gada 14.-16.janvārī Nīderlandē Hērenvenā Haralds Silovs absolūtajā kopvērtējumā izcīnīja sudraba godalgu. Šajā čempionātā kopumā Silovs izcīnīja sudraba medaļu 1000 metru slidojumā, bronzu – 500 metros un divas ceturtās vietas 1500 un 3000 metru slidojumos. Par absolūto Eiropas čempionu kļuva Francijas uzlecošā šorttreka zvaigzne Tibē Fokonē, kurš uzvarēja visās četrās distancēs.

Arī iepriekšējos gados Haralds Silovs Eiropas čempionātos ir sasniedzis teicamus rezultātus - 2008. gadā izcīnīja zelta medaļu kopvērtējumā šorttrekā (1500m - 1.vieta, 3000m - 1.vieta un 1000m - 2.vieta), bet 2009. gadā – sudraba medaļu kopvērtējumā (1500m - 1.vieta, 3000m - 3.vieta, 500m - 4.vieta).

2010. gada Vankūveras Olimpiskajās spēlēs Haralds Silovs šorttrekā 1500 metru distancē kopvērtējumā ieguva 10. vietu, kas ir līdz šim augstākā Latvijas šorttrekistu vieta olimpiskajās spēlēs, bet 500m un 1000m šorttrekā izcīnīja 12.vietu.

Šobrīd Haralds pēc garās sezonas ir atgriezies Ventspilī, turpina cītīgi trenēties un mācās Ventspils Augstskolā, kuru plāno šogad absolvēt.