Ventspils pilsētas dome aicina valdības un partiju vadītājus nodrošināt visu deputātu dalību domes sēdēs

Rīga, 23.maijs, LETA. Ventspils pilsētas dome vērsusies pie Ministru prezidenta, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra, tieslietu ministra, satiksmes ministra un atsevišķu partiju vadītājiem ar aicinājumu nodrošināt visu domes deputātu regulāru dalību domes un komiteju sēdēs, aģentūru LETA informēja Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Didzis Ošenieks.

"Dome vērš uzmanību, ka no 2019.gada 12.aprīļa Ventspils pilsētas domes deputāti Ģirts Valdis Kristovskis (JV), Aivis Landmanis (LRA), Ivars Landmanis (LRA) un Dace Korna (JV), ignorējot likumā noteiktos pašvaldības domes deputāta pienākumus un atbildību savu vēlētāju priekšā, vairs neapmeklē domes un faktiski arī komiteju sēdes," sacīja Ošenieks.

Atbilstoši likuma "Par pašvaldībām" 18.pantam pašvaldības domi veido vēlēti deputāti, kas, piedaloties domes darbā, nodrošina pašvaldības iedzīvotāju, savu vēlētāju, pārstāvību. Pašvaldības deputāta pienākumus nosaka likums "Par pašvaldībām" un Republikas pilsētas domes un novada domes deputāta statusa likums.

Saskaņā ar likuma "Par pašvaldībām" 22.pantu domes darbs notiek sēdēs un pastāvīgajās komitejās, tādējādi pašvaldības domes deputāta pamata pienākums ir piedalīties šo institūciju darbā. Šāds pienākums arī izriet no Republikas pilsētas domes un novada domes deputāta statusa likuma 8.panta, kas nosaka, ka piedalīšanās domes sēdēs, kā arī to institūciju sēdēs, kuras sastāvā deputāts ir ievēlēts, ir pašvaldības domes deputāta pienākums, nevis tiesības.

Dome norāda, ka opozīcijas deputāti no 2019.gada 12.aprīļa vairs nepilda normatīvajos aktos noteiktos pašvaldības deputāta pamata pienākumus, tādējādi traucējot pilnvērtīgi nodrošināt Ventspils pilsētas domes darbu, tādēļ dome aicina partiju vadītājus nodrošināt savu deputātu pārstāvību domes sēdēs un komitejās.

Jau ziņots, ka visi opozīcijas deputāti pieņēma lēmumu nepiedalīties domes sēdēs, jo 12.aprīļa domes sēdē pašvaldības vadība kārtējo reizi atteicās sniegt informāciju par pašvaldības un tās atsevišķu kapitālsabiedrību maksājumiem Ventspils attīstības aģentūrai. Ventspils domes opozīcijas deputāti bija nolēmuši nepiedalīties domes sēdēs, kamēr valdība, tiesību aizsardzības iestādes, neveiks konkrētus pasākumus situācijas normalizācijai Ventspils pilsētas domē.

Iepriekš Ventspils domes opozīcijas deputāti savā paziņojumā norādīja, ka viņi šī gada 25.martā, kā arī 17.aprīlī vērsušies pie vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Pūces ar aicinājumu veikt likumā noteiktos pasākumus, lai pārtrauktu Ventspils pilsētas domes politiskā vairākuma, domes priekšsēdētāja Lemberga patvaļu, nepārtraukto likumu un tiesas nolēmumu ignorēšanu un piekopto autoritārismu, kas praktizē likumiem neatbilstošu pašvaldības darba organizāciju.

Kā ziņots, Ventspils opozīcijas deputāti 9.maijā tikās ar vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Juri Pūci (AP). Pēc tikšanās ar ministru Kristovskis aģentūrai LETA sacīja, ka viņi ir guvuši pārliecību, ka Pūce izprot Ventspils domē notiekošo, tādēļ no 13.maija atsāks darbu domes sēdēs.