Finansiālās grūtības, ar kurām visbiežāk saskaras gados jauni cilvēki

Gados jauni cilvēki savā dzīvē nereti saskaras ar dažādām grūtībām, kas saistītas gan ar patstāvīgas dzīves uzsākšanu, gan iekļaušanos darba tirgū. Tāpat gados jauni cilvēki ļoti bieži saskaras ar dažādām finasiālām grūtībām. Turpinājumā aplūkosim tās finansiālās grūtības, ar kurām visbiežāk saskaras gados jauni cilvēki.

Mazi ienākumi
Jauniešiem ir diezgan grūti sevi realizēt darba tirgū, jo viņiem vai nu nav nepieciešamās pieredzes vai izglītības, tāpēc nereti gados jauni cilvēki spiesti strādāt vietās, kur darba samaksa ir mazāka. 

Bieži arī jaunieši piekrīt strādāt neoficiāli, nepadomājot, kā ilgtermiņā tas ietekmēs dažādas sociālās garantijas un pensijas apmērus.  Mazi ienākumi neļauj arī gados jaunajiem sevi attīstīt, pilnveidot, iziet kvalifikācijas celšanas kursus vai pat studēt augstskolā. 

Nespēja iegādāties ilgtermiņa lietošanas preces vai savu mājokli
Tā kā gados jauniem cilvēkiem nereti ienākumi ir salīdzinoši mazi, viņiem nav iespējas iekrāt naudu, lai iegādātos ilgtermiņa lietošanai preces, pat tik vienkāršas lietas kā mēbeles vai sadzīves tehniku. Jauniešiem ar mazu atalgojumu arī nav iespējas sakrāt naudu pirmajai iemaksai sava mājokļa iegādei.  

Grūtības ar rēķinu apmaksu
Ja darbs ir slikti atalgots un ienākumi ir mazi vai pat neregulāri, tad gados jauniem cilvēkiem finansiālas grūtības sagādā ne tik vien tas, ka nav iespējas iegādāties savu mājokli, bet pat tas, ka ir grūtības samaksāt visus rēķinus par dzīvokli un komunālos maksājumus, īpaši, ja cilvēks dzīvo viens pats. 

Ieslīgšana kredītu jūgā
Gados jauni cilvēki reizēm neizvērtē savas finansiālās iespējas atmaksāt aizdevumus. Arī, ja tiek izmantots patēriņa kredīts vai kredītlīnija, ne vienmēr ir iespējams to veiksmīgi segt un apmaksāt, tāpēc gados jauniem cilvēkiem īpaši jādomā par sava budžeta pareizu un sabalansētu plānošanu.

Nespēja pareizi saplānot savu budžetu
Viens no iemesliem, kapēc jauni cilvēki sastopas ar finansiālām problēmām ir tas, ka viņi nespēj pareizi saplānot savu budžetu. Jaunības maksimālismā tik tiešām negribas domāt par rēķinu apmaksu vai skaitīt katru centu pārtikas iegādei. Un tomēr budžeta pareiza plānošana veicinās to, lai naudas nepietrūktu, lai aizdevumi nedzītu izmisumā un lai nebūtu jādzīvo pāri saviem līdzekļiem.

Dzīvošana pāri saviem līdzekļiem
Jaunībai piestāv maksimālisms, kad liekas, ka jūra līdz ceļiem un visa dzīve vēl priekšā, tomēr tas brīžiem noved pie tā, ka cilvēki dzīvo pāri saviem līdzekļiem. Par pēdējo naudu, piemēram, nopērk dārgu zīmola telefonu un nepadomā, vai nauda atstāta rēķinu apmaksai vai pārtikas iegādei.