Banner 980x90

Jūrkalne

Jūrkalne ir viena no gleznainākajām Baltijas jūras piekrastēm Latvijā ar iespaidīgu jūras stāvkrastu 20 metru augstumā. Šeit atrodas piemiņas zīme 2. pasaules kara bēgļiem, Zviedrijas "Cerību bura", senais koka tilts pār Rīvas upi, Ugunspļava ar dabas taku un citi apskates objekti.

Viduslaikos Jūrkalnei bija cits vārds – Feliksberga, kas tulkojumā nozīmē Laimīgais kalns. Leģenda vēsta, ka kādam kuģim pie šiem krastiem draudējusi bojāeja, un kapteinis solījis – ja laimēsies izglābties, šai vietā tas cels baznīcu.

Mūsdienās Jūrkalni zina ceļotāji, arī kultūras un vēstures interesenti. Jūrkalnes vārds skan kopā ar suitu kultūrtelpu, maģo suitu sievām. Ceļa norādēs lasāms, kur pagastmāja, kur bibliotēka, kur tautas nams, kur kara gados latviešu bēgļi cēlušies pāri jūrai.

Adrese: Jūrkalne, Ventspils novads, LV-3626
Tālrunis: +371 63630046, +371 26261884
Mājaslapa: www.jurkalne.lv, www.jurkalnesstavkrasts.lv, www.visitventspils.com
E-pasts: jurkalne@ventspilsnd.lv, jurkalne@jurkalnesstavkrasts.lv, tourism@ventspils.lv
GPS koordinātes: 57.0075391, 21.3827757

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)