Banner 980x90

Ventspils Jaunrades nams ar planetāriju un observatoriju

Tuvāk debesīm var nokļūt, Jaunrades namā apmeklējot Baltijā modernāko un lielāko digitālo planetāriju, kur ik dienu interesentiem demonstrē unikālus zvaigžņu šovus un rāda 360 grādu filmas 45 - 50 minūšu garumā.

Saules, planētu, to pavadoņu un miglāju aizrautīgai vērošanai darbojas observatorija, kas aprīkota ar augstas kvalitātes teleskopu.

Ventspils Jaunrades nama kā interešu izglītības iestādes vēsture ir interesanta un daudzveidīga. 1955. gada rudenī māja Lielā ielā 7, kas būvēta pagājušā gadsimta 30. gados, tika atdota bērniem un savu darbību tajā uzsāka Pionieru nams. Sākotnēji namā darbojās Amatnieku biedrība, kara laikā – hospitālis, bet pēc tam neilgu laiku tā bijusi mājvieta partijas komitejai. Laika gaitā ēku pārbūvēja, uzceļot trešo stāvu un pārveidojot iekštelpas atbilstoši laikmeta prasībām. Mainoties paaudzēm un ideoloģijai, 1990.gadā Pionieru nams pārtapa par Skolēnu jaunrades namu.

Kopš 2010. gada iestāde atrodas jaunās telpās – Maiznieku ielā 11. 2010. gadā ar Eiropas, valsts un pašvaldības līdzekļiem ēka rekonstruēta un projekta ietvaros tai uzbūvēta piebūve. Mainot Skolēnu jaunrades nama atrašanās vietu, adresi un daļēji arī uzdevumus – iestāde mainījusi arī savu nosaukumu – Ventspils Jaunrades nams, jo interešu izglītības iestāde atvērta bērniem un jauniešiem no 3 līdz 25 gadu vecumam, piedāvājot bērniem un jauniešiem 55 dažāda nosaukuma pulciņus.

Adrese: Maiznieku iela 11, Ventspils, LV-3601
Tālrunis: +371 63622805
Mājaslapa: www.jaunradesnams.lv
E-pasts: jaunrades.nams@ventspils.lv
GPS koordinātes: 57.395621, 21.563219

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)