Banner 980x90

Ventspils Radioastronomijas centrs Irbenē

Ventspils Radioastronomijas centrs Irbenē ir bijusī Krievijas armijas pilsētiņa, kur vēl joprojām zinātniskiem nolūkiem darbojas divi paraboliski radioteleskopi - viens no tiem ir 32 metru diametrā. Tas ir lielākais šāda veida objekts Ziemeļeiropā un astotais lielākais pasaulē. 

Paraboliskās antenas tiek izmantotas starpzvaigžņu vides objektu novērojumos, Saules radionovērojumos, asteroīdu un Zemei tuvo mākslīgo ķermeņu, to skaitā kosmisko atlūzu radiolokācijā, sevišķi lielas bāzes interferometrijas novērojumos, sekojot objektiem ārpus Saules sistēmas.

Radioastronomijas centrs piedāvā ekskursijas programmu:

  • pastaigu pa Irbenes teritoriju apkārt radio teleskopiem RT-32 un RT-16,
  • RT-8 apskati ar iespēju tajā uzkāpt augšā, lai apskatītu Kurzemes plašumus,
  • pārgājienu pa pazemes tuneli,
  • F. Candera memoriālās telpas apskati ēkā “Kristāls”.

Ekskursijas laiks ir apmēram pusotra stunda, un tā pieejama latviešu, angļu un krievu valodā. Ekskursijas ir pieejamas sākot ar maiju līdz oktobrim. 

Adrese: Irbene, Ances pagasts, Ventspils novads, LV-3601
Tālrunis: +371 29230818
Mājaslapa: www.virac.eu
E-pasts: infovirac@venta.lv
GPS koordinātes: 57.565195, 21.866904

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)