43% iedzīvotāju vēlētos mitināties privātmājā

Ja būtu iespēja iegādāties īpašumā mājokli, pirmajos gados maksājot par to mazāk nekā par līdzvērtīga īpašuma īri, vairākums Latvijas iedzīvotāju izvēlētos privātmāju. Otra populārākā mītnes vieta ir dzīvoklis jaunā daudzdzīvokļu namu projektā, kam priekšroku dod divreiz mazāk pētījumu centra Norstat Latvija aptaujāto cilvēku.

Privātmāju par iekārojamu mītnes vietu uzskata 43% Latvijas iedzīvotāju, kamēr jaunā projekta dzīvokli vēlētos iegādāties 22%. Nākamais populārākais variants ar 13% ir renovēts dzīvoklis, kamēr desmitā daļa respondentu baudītu dabas idilli lauku viensētā.

Zīmīgi, ka pašreizējā dzīvesvieta ļoti lielā mērā ietekmē iekārotā mājokļa izvēli. Rīdzinieku vidū jaunā projekta kārotāju īpatsvars ir gandrīz tikpat augsts kā privātmāju – 29% pret 32%. Citu pilsētu iemītnieku vidū pārliecinošs favorīts ir privātmāja, ko izvēlas tieši puse respondentu, savukārt laucinieku skatījumā dzīvokļi vispār nav pievilcīgs variants. 44% no ciematu un lauku teritorijās mītošajiem izvēlētos privātmāju un 20% lauku viensētu. Dzīvokli jaunā projektā vēlētos vien 13% respondentu. 

Mājokļa izvēli ļoti ietekmē arī bērnu skaits ģimenē. Ja bezbērnu pāru grupā privātmājā vēlētos mitināties 39% aptaujāto, tad 3 un vairāk atvašu ģimenē plašāku telpu ar āra teritoriju vēlas jau puse aptaujāto. Lielām ģimenēm arī ir ļoti svarīga iespēja pirmajos gados pēc īpašuma iegādes maksāt par mājokli mazāk. 3 bērnu vecāku vidū šādu iespēju izvēlētos 45% aptaujāto, bet 4 bērnu – 73%. Salīdzinājumam – atliktais maksājums interesē vien 24% bezbērnu pāru.


Par Bigbank
Bigbank AS ir Igaunijas banka, kas specializējas aizdevumu juridiskām personām izsniegšanā, kā arī izdevīgu termiņnoguldījumu pakalpojumu sniegšanā. Uzņēmums izvērsis darbību ārpus Igaunijas, izveidojot filiāles Somijā, Zviedrijā, Latvijā, Lietuvā, Bulgārijā, kā arī piedāvājot pārrobežu pakalpojumus Austrijā, Vācijā un Nīderlandē. Uzņēmumu vada grupas valdes loceklis Martins Lants. Valdē darbojas arī Svens Raba, Marts Veskimagi un Argo Kiltsmans.

www.bigbank.lv

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu