Banner 980x90

Apbedīšana nav tikai pelnoša nozare

Apbedīšana ir sensitīva tēma, tādēļ ikvienam uzņēmumam un personai, kas strādā šajā nozarē, ir stingri jāturas pie ētikas normu ievērošanas, lai ar savu darbību nemestu ēnu visai nozarei. Diemžēl dažādi vairāk vai mazāk skandalozi notikumi dažkārt parādās presē un sociālajos tīklos, un no tā, visticamāk, arī neizbēgt, jo nekļūdās tas, kas neko nedara. Tomēr vēlamies uzsvērt, ka mūsu nozares pārstāvjiem ir divtik rūpīgi jāpārdomā katrs savs solis un darbība, lai neradītu nepareizu priekšstatu par nozari un mazinātu stereotipus, kas saistīti ar apbedīšanu.

Ja runājam par stereotipiem – viens no izplatītākajiem maldiem ir sabiedrībā zināms mīts, ka apbedīšana ir ļoti pelnoša nozare, tādēļ ikviens, kas strādā kā apbedītājs, to dara tikai un vienīgi naudas dēļ. Patiesībā tā nebūt nav – vairums mūsu nozares pārstāvju savu darbu dara nevis naudas, bet aicinājuma dēļ, tāpat kā ārsti, skolotāji vai ugunsdzēsēji. Strādāt šajā nozarē no emocionālā un psiholoģiskā viedokļa nav nemaz tik vienkārši, tādēļ tie, kas savus amata pienākumus veic tikai ekonomisku apsvērumu dēļ, nozarē ilgi nenoturas. Gadu desmitiem strādā tie amata profesionāļi, kas vēlas cilvēkiem palīdzēt cieņpilni atvadīties no saviem mīļajiem.  

Apbedītāju goda kodekss

Sabiedrībā par to netiek runāts, tādēļ, visticamāk, lielākā daļa no jums pat nenojauš, ka arī apbedītājiem ir savs goda kodekss. Apbedītāju goda kodeksu ir izstrādājusi biedrība "Latvijas Apbedīšanas asociācija", kurā ir apvienojušies vairāki apbedīšanas nozares komersanti. SIA "Latona Ltd" var lepoties, ka ir šīs biedrības dibinātāja un pirmais biedrības biedrs, tādēļ mūsu uzņēmumā apbedītāju goda kodekss nav tikai vārdi, bet gan darbību kopums, kas tiek ievērots ik dienu. Latvijas Apbedīšanas asociācija ir dibināta 1995. gada 13. jūnijā, bet apbedītāju goda kodekss tika izstrādāts piecus gadus vēlāk – 2000. gadā. Mēs nemēģinājām "riteni izgudrot no jauna", tādēļ paļāvāmies uz pieredzējušu amata brāļu pieredzi Eiropā un par pamatu ņēmām Eiropas Apbedīšanas dienestu federācijas (EFFS) goda kodeksu. Varam droši apgalvot, ka biedrības biedri jau vairāk nekā 20 gadu garumā turpina ievērot ikvienu no apbedītāju goda kodeksa punktiem, tādēļ, izvēloties apbedīšanas pakalpojumu sniedzēju no biedrības biedru saraksta, jums nenāksies piedzīvot nepatīkamus mirkļus. 

Eiropas Apbedīšanas dienestu federācijas (EFFS) Goda kodekss

Eiropas Apbedīšanas dienestu federācijas (EFFS) Goda kodekss ir izstrādāts, lai nodrošinātu augstu ētikas un profesionalitātes līmeni apbedīšanas nozarē. Šis kodekss ir balstīts uz lojalitāti cietušajām ģimenēm un augstu profesionalitāti darbā. Šīs vērtības ir būtiskas, lai veidotu uzticību un cieņu starp apbedīšanas pakalpojuma sniedzējiem un to klientiem.

EFFS Goda kodekss paredz, ka visi biedri godprātīgi ievēro visas reliģiskās un ģimeņu tradīcijas, kas ir īpaši svarīgi, lai nodrošinātu cieņpilnu apbedīšanu atbilstoši katra klienta vēlmēm un uzskatiem. Tāpat kodekss garantē, ka ikviens klients var brīvi izvēlēties apbedīšanas pakalpojumu sniedzēju, kā arī viņam ir tiesības saņemt pilnīgu informāciju par apbedīšanas izmaksām. Reklamējot sava uzņēmuma pakalpojumus, ir jābūt objektīvam un godīgam, lai neveicinātu maldinošas informācijas izplatīšanos. Biedri tiek mudināti pastāvīgi paaugstināt savu kvalifikāciju un ievērot lojalitāti starp kolēģiem. Šāda veida uzvedība palīdz stiprināt apbedīšanas nozares uzticamību un tēlu.

Mēs no sirds ticam, ka ikviens apbedīšanas darbinieks Latvijā vadās pēc šī kodeksa nosacījumiem, tomēr pirms galīgā lēmuma pieņemšanas par apbedīšanas pakalpojuma sniedzēja izvēli iesakām izvēlēties pieredzējušu uzņēmumu, tāpat vēlams arī pārliecināties, vai izvēlētais uzņēmums ir Latvijas Apbedīšanas asociācijas biedrs. Apbedīšanas birojs SIA "Latona Ltd" ievēro šo kodeksu kopš 1992. gada, garantējot profesionālu un iejūtīgu attieksmi ikvienam klientam!

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)