Banner 980x90

Apstiprināti Ministru kabineta balvas laureāti

Otrdien, 18. oktobrī, valdība atbalstīja sešu Ministru kabineta balvu piešķiršanu izcilām personībām un labdarības organizācijām par nozīmīgiem darbiem vai nopelniem Latvijas valsts attīstībā, zinātniskajā vai sabiedriskajā darbībā vai citās valstij nozīmīgās jomās. Ministru kabineta balva ir Latvijas valdības augstākais apbalvojums – nākamais augstākais aiz Triju Zvaigžņu ordeņa.

2022. gadā Ministru kabineta balvu pasniegs:

  • Latvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķei Maijai Dambrovai par izciliem sasniegumiem zinātnē par darbu kopu "Oriģinālu zāļvielu darbības mehānismu noskaidrošana un jaunu pielietojumu izstrāde";
  • Ķīmijas zinātņu doktoram Andrejam Rauhvargeram par nozīmīgu ieguldījumu augstākās izglītības attīstībā;
  • Diriģentam Aleksandram Viļumanim par neatsveramu ieguldījumu Latvijas opermūzikas, tās jaunrades un starptautiskās atpazīstamības veicināšanā visa mūža garumā;
  • Biedrībai "Gribu palīdzēt bēgļiem" par aktīvu iesaisti un atbalsta veidošanu patvēruma meklētājiem;
  • Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācijai par ieguldījumu ārpusģimenes aprūpes, bērnu un ģimeņu atbalsta sistēmas veidošanā un bērnu interešu aizstāvību;
  • Agroresursu un ekonomikas institūta Stendes pētniecības centra zinātniskās daļas vadītājai, Laukaugu selekcijas un agroekoloģijas nodaļas vadošajai pētniecei, agronomijas zinātņu doktorei Sanitai Zutei par nozīmīgu zinātnisko un sabiedrisko sniegumu Latvijas tautsaimniecībā.

Ministru kabineta balvas laureāti saņems Ministru kabineta Goda diplomu, Ministru kabineta balvas krūšu nozīmīti un naudas balvu 7115 eiro apmērā. Ministru kabineta balvu iedibināja 1995. gadā, pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas, simboliski atjaunojot Tēvzemes balvu. Informācija par iepriekšējo gadu balvas saņēmējiem pieejama Ministru kabineta un Valsts kancelejas mājaslapā.

Valdībā tika atbalstīta arī Ministru kabineta Atzinības raksta piešķiršana vairākām personām par nozīmīgu ieguldījumu dažādās jomās. Ministru kabineta Atzinības rakstu pasniedz, lai izteiktu valdības atzinību privātpersonām, t.sk., ārvalstniekiem, par izciliem sasniegumiem tautsaimniecības, zinātnes, izglītības, veselības, vides aizsardzības, valsts pārvaldes, kultūras, sporta un valsts aizsardzības jomā.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)