Banner 980x90

Bondars: Līdz Saeimas vēlēšanām valdībai vispār nevajadzētu mainīt nodokļu politiku

Foto: Ieva Čīka/ LETA
Foto: Ieva Čīka/ LETA
Ja pirms iepriekšējām Saeimas vēlēšanām valdošie politiskie spēki ļoti skaidri pauda viedokli, ka nodokļus nedrīkst mainīt, tad ātrākais, kad politiķi drīkst ķerties klāt nodokļu izmaiņām, ir pēc nākamajām parlamenta vēlēšanām, šorīt intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" sacīja Saeimas opozīcijā esošās Latvijas Reģionu apvienības (RA) līderis Mārtiņš Bondars.

Šādi viņš izteicās, komentējot valdības iepriekš doto solījumu 2017.gada pavasarī ķerties pie nodokļu sistēmas sakārtošanas, lai tā būtu skaidrāka un saprotamāka. "Ātrākais, kad politiķi drīkst ķerties klāt nodokļiem, ir jaunas vēlēšanas, un tam ir jābūt vēlēšanu piedāvājumam, nevis starpvēlēšanu periodā pēkšņi tā kā zaķi izvilkt no cepures un teikt: "Redz' kur, tauta, ir jaunā nodokļu politika!"," skaidroja Bodars.

Komentējot, kādai pēc būtības vajadzētu būt Latvijas nodokļu politikai, LRA līderis, apgalvoja, ka tai jābūt taisnīgai, lai cilvēki neizvēlētos savus uzņēmumus reģistrēt citu valstu jurisdikcijās, turklāt tai ir jābūt vērstai uz ienākumu palielināšanu valsts budžetā "atbilstoši tām pasaules realitātēm, kurās mēs dzīvojam".

Vaicāts, ar kādiem instrumentiem minēto panākt, Bondars apgalvoja, ka vajadzētu būtiski - līdz aptuveni 500-600 eiro - celt ar nodokļiem neapliekamo minimumu. "Tas, protams, ietver sevī debates ar pašvaldībām, jo kā zināms, pašvaldību ienākumi veidojas tieši no iedzīvotāju ienākuma nodokļa, tāpēc šīs nodokļa izmaiņas būtu diezgan būtiskas. Tur būtu saruna ar Latvijas Pašvaldību savienību, bet es neticu, ka pašvaldības nebūtu gatavas atbalstīt savus iedzīvotājus, ja saprastu, kādi būtu alternatīvie finansēšanas mehānismi," norādīja Bondars.

Savukārt, runājot par to, kā izskaust cilvēku vēlēšanos reģistrēt uzņēmumus citu valstu jurisdikcijās, Bondars sacīja, ka "nodokļu likme nedrīkst būt 58%, lai izmaksātu vienu eiro". Viņš gan nepaskaidroja, no kurienes ņēmis šādu salīdzinājumu, vien uzsvēra, ka "tas ir pāri visām iespējamām normām, ko vien valsts var piemērot, tāpēc ir jādomā veids un forma, kā izdarīt, lai šādi nodokļi valstī nebūtu".

Vaicāts par pašas LRA tuvākās nākotnes plāniem, tuvojoties pašvaldību vēlēšanām, Bondars neko jaunu pagaidām nevarēja pastāstīt, vien atzina, ka patlaban norit politiskā spēka sarunas par iespējamu sadarbību gan ar politiskām kustībām, piemēram, ar partiju "Latvijas attīstībai", gan ar nepolitiskiem cilvēkiem, kuri būtu gatavi savu laiku ziedot Rīgai.

Bondars norādīja, ka aptuveni pēc mēneša LRA nāks klajā ar savu redzējumu par Rīgu un to, kuri cilvēki no šī politiskā spēka startēs Rīgas pašvaldības vēlēšanās. Jautāts, vai pats būtu gatavs Saeimas deputāta krēslu nomainīt pret Rīgas mēra krēslu, Bondars uzsvēra, ka tas nav jautājums tikai viņam, bet arī citiem cilvēkiem, tai skaitā sabiedrībai. "Pagaidīsim to mēnesi!" mudināja Bondars.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)