Banner 980x90

Dabas aizsardzības pārvalde Ventspilī izglītos muitniekus

Publicitātes foto
Publicitātes foto

Dabas aizsardzības pārvalde martā organizēs apmācību semināru ciklu, kurā izglītos Valsts ieņēmumu dienesta Muitas pārvaldes darbiniekus par 1973.gada Vašingtonas konvencijas ''Par starptautisko tirdzniecību ar apdraudētajām savvaļas dzīvnieku un augu sugām'' jeb CITES ieviešanu Latvijā.

Kā pilsētas informācijas portālu Ventspils24.lv informēja Dabas aizsardzības pārvaldes Sabiedrisko attiecību un vides izglītības nodaļas Vadītāja Inese Pabērza, pasākumu laikā dalībniekiem tiks sniegta informācija un zināšanas par izstrādājumiem no CITES sugām un to atpazīšanu, savvaļas dzīvnieku pareizu pārvietošanu, CITES likumdošanu Eiropas Savienībā (turpmāk – ES) un Latvijā (CITES dokumentu veidiem, marķēšanu, biežāk lietotajiem terminiem u.c.), kā arī par iekšzemes CITES kontroli un tipiskajām sugām, riskiem, problēmām, kontrabandu ar CITES sugām un darbībām ar konfiscētajiem dzīvniekiem un augiem.

"Muitas darbinieki kā CITES un ES regulu nosacījumu ievērošanas kontrolējošo institūciju pārstāvji bieži ir pirmie, kas sastopas ar izstrādājumiem no CITES sugām. Tāpēc Dabas aizsardzības pārvalde pēdējos gados regulāri organizē mācības, lai veicinātu aktuālās un jaunākās informācijas apmaiņu, kā arī uzlabotu muitnieku zināšanas un kompetences. Esam novērojuši, ka šādu pasākumu rezultātā palielinās konfiskāciju skaits." pauž Dabas aizsardzības pārvaldes CITES nodaļas vadītāja Ilona Vilne.

Apmācību semināri norisināsies 2016.gada 4.martā Daugavpilī, 2016.gada 16.martā Rīgā, savukārt 2016.gada 21.martā - Ventspilī.

Jau ziņots, ka kopš 2013.gada pasaulē 3.marts tiek atzīmēts kā Starptautiskā savvaļas sugu diena par godu Vašingtonas konvencijas par tirdzniecību ar apdraudētajām savvaļas dzīvnieku un augu sugām jeb CITES parakstīšanai. Dabas aizsardzības pārvalde, kā CITES uzraudzības iestāde Latvijā, marta mēnesī īpašu uzmanību veltīs sabiedrības izglītošanai par CITES, organizējot dažādos informatīvus un izglītojošos pasākumus.

CITES ir starptautiska vienošanās starp dalībvalstīm, kuras mērķis ir nodrošināt, ka starptautiskā tirdzniecība ar savvaļas augu un dzīvnieku sugām neapdraud to pastāvēšanu dabā. Tā ar īpašu atļauju sistēmas palīdzību regulē un seko līdzi tirdzniecībai ar vairāk nekā 35 000 savvaļas augu un dzīvnieku, kā arī no tiem gatavotiem izstrādājumiem. Tikai pateicoties CITES daudzu dzīvnieku sugu, piemēram, ziloņu vai degunradžu, populācijas mūsdienās nav izmirušas. Tāpat, ņemot vērā nelegālās savvaļas sugu tirdzniecības saistību ar starptautiskajiem organizētās noziedzības tīkliem un bruņotajiem grupējumiem, efektīvai CITES ieviešanai ir nozīmīga loma sociālekonomisko un drošības problēmu risināšanai ne tikai apdraudēto sugu izcelsmes valstīs, bet globālā mērogā. Sabiedrības izglītošanai par nelegālo savvaļas sugu tirdzniecību ir būtiska loma CITES mērķu sasniegšanai, samazinot pieprasījumu pēc apdraudēto sugu īpatņiem.

CITES konvencijas tekstu 1973.gada 3.martā Vašingtonā (ASV) apstiprināja 80 pasaules valstu pārstāvji, bet pati konvencija stājās spēkā 1975.gada 1.jūlijā. Šobrīd CITES konvencijas nosacījumus ar nacionālās likumdošanas palīdzību ievieš jau 181 konvencijas dalībvalsts. Joprojām CITES ir viens no plašākajiem un dalībvalstu skaita ziņā lielākajiem starptautiskajiem līgumiem dabas aizsardzības jomā.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)