Banner 980x90

Cēsīs ekspluatācijā nodots sociālo pakalpojumu centrs “Pērle”

Trešdien, 25. augustā, klātesot Cēsu novada vadībai, labklājības ministram Gatim Eglītim un apvienotā Cēsu novada sociālo dienestu un bāriņtiesu vadītājiem, svinīgi ekspluatācijā nodots jaunais sociālo pakalpojumu centrs “Pērle”, lielākais šāda veida centrs Cēsu novadā.

Sociālo pakalpojumu centra celtniecība un jaunu sociālo pakalpojumu izveide ir daļa no deinstitucionalizācijas norises Cēsu novadā. Deinstitucionalizācijas mērķis ir palīdzēt cilvēkiem ar garīga rakstura un funkcionāliem traucējumiem iekļauties sabiedrībā, nevis tos nošķirt no sabiedrības, ievietojot speciālās aprūpes iestādēs.

“Prieks, ka tieši Cēsīs radīts Eiropas līmenim atbilstošs nacionālas nozīmes sociālo pakalpojumu centrs, kas apvieno orģinālu dizainu un centra lietošanas mērķim atbilstošu un iekļaujošu vidi. “Pērle” veidota kā atspēriena punkts un droša vieta jaunu prasmju veidošanai bērniem un pieaugušajiem, kuriem nepieciešama palīdzība un atbalsts ikdienā. Lielākajai daļai tas šķiet pašsaprotami, bet cilvēkiem ar dažāda veida attīstības traucējumiem šādas iespējas nereti ir ierobežotas un pat nepieejamas,” sacīja Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs, vienlaikus pateicoties visiem centra tapšanā iesaistītajiem dalībniekiem.

 

Novada vadītājs arī piebilda, ka šādi Cēsu novadā tiek pakāpeniski īstenota ilgtspējīga sociālā politika, kā rezultātā katram klientam iespējams saņemt tieši viņam vispiemērotāko sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumu. Kā arī šis esot lielisks veids, kā revitalizēt vēl vienu vietu Cēsu pilsētā.

Labklājības ministrs Gatis Eglītis īpaši akcentēja “Pērles” veidolu: “Šī gaišā, atvērtā ēka, ko novērtēju kā arhitektūras cienītājs, gan lieliski kalpos tās klientiem, dodot stabilu pamatu patstāvīgai un pārtikušākai dzīvei, gan skaisti iederas Cēsu kopējā tēlā, kas vienmēr bijusi radoša vieta ar skatu nākotnē.” Ministrs arī novēlēja centra topošajiem iemītniekiem un darbiniekiem sekmīgu darba cēliena sākumu un pauda prieku, ka sociālajiem pakalpojumiem un deinstitucionalizācijai Cēsu novadā tiek pievērsta atbilstoša vērība, dodot iespējas pēc iespējas vairāk sabiedrības locekļiem.

 

Sociālo pakalpojumu centrā, kas atrodas Rīgas ielā 90, Cēsīs, paredzēts veidot vairākus sociālos pakalpojumus:

  • dienas aprūpes centru pilngadīgām personām ar garīga rakstura traucējumiem;
  • specializētās darbnīcas pilngadīgām personām ar garīga rakstura traucējumiem ar iespēju nākotnē iekļauties darba tirgū;
  • dienas aprūpes un rehabilitācijas centru bērniem ar funkcionāliem traucējumiem;
  • pakalpojumu “Atelpas brīdis” – īslaicīgas sociālās aprūpes pakalpojumu, kas piedāvā vecākiem uz vienu vai vairākām diennaktīm atstāt bērnu speciālistu aprūpē.

Līdz ar pakalpojumu sniegšanas sākšanu centra nosaukums būs “Atbalsta centrs “Pērle””.

Ikdienā centru apmeklēs 50-75 klienti, strādās 20-24 darbinieki. Papildus projektā plānots veidot arī grupu dzīvokļa pakalpojumu ar 16 vietām Caunas ielā 8, Cēsīs.

 

Ēkas, kuras platība ir 720,50 m2, būvniecība noritēja nepilnus 14 mēnešus. Kopējā teritorijas platība - 16 803 m².  Attīstot sabiedrībā balstītus pakalpojumus, nākotnē plānots attīstīt visu teritoriju, tajā veidojot bērnu rotaļu sporta laukumu, mazdārziņu jaunu prasmju attīstīšanai, kā arī ir daudz citu ieceru.  Projektējot ēku, arhitekti īpašu uzmanību pievērsa tam, lai tā iekļautos apkārtējā vidē, veidojot vienotu kultūrainavu, kā arī – lai telpa būtu gaiša un atvērta, vienlaikus sniedzot patvēruma sajūtu centra klientiem.

Būvdarbu līguma slēgšanas tiesības 2020. gada 25. maijā tika piešķirtas būvuzņēmējam SIA “Sanart”, būvdarbu būvuzraudzību veica SIA “Marčuks”, un būvdarbu autoruzraudzību nodrošināja būvprojekta izstrādātājs SIA “Rīgers”(arhitekti: Juris Paegle, Niklāvs Paegle, Dagnija Smilga un Emīls Garančs). 

Sociālo pakalpojumu centra būvniecība noritēja projekta “Daudzfunkcionālais sociālo pakalpojumu centrs “Cēsis”” gaitā. Kopējais projekta finansējums ir 1 843 676,77 EUR, t. sk., ERAF finansējums 1 122 375,41 EUR, valsts budžeta dotācija pašvaldībām 46 394,83 eiro,  valsts budžeta finansējums 108 185,55 eiro un pašvaldības finansējums 566 720,98 EUR. Projektu plānots īstenot līdz 2021.gada 2.oktobrim.​

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)