Banner 980x90

Kā pēc iespējas ātrāk atgūt parādu? Ekspertu padomi

Savlaicīgi neapmaksāti rēķini nav nekas patīkams, bet ar tiem laiku pa laikam saskaras ikviens uzņēmums. Ko ņemt vērā šādās situācijās un kā rīkoties, lai parādu atgūtu pēc iespējas ātrāk? Par to vairāk turpinājumā. 

Jo senāks parāds, jo grūtāk to atgūt 
Kā liecina novērojumi  senākus parādus atgūt ir daudz sarežģītāk, taču tas nenozīmē, ka tas nav iespējams. Šādā situācijā noderīgi var būt parādu piedziņas firmas pakalpojumi  profesionāļi zina labākos risinājumus, kā atgūt arī parādus, kas nav atmaksāti ļoti ilgi. 

Debitora atrašanās vieta 
Noteikti jāņem vērā arī debitora atrašanās vieta, jo arī tā var ietekmēt parāda atgūšanas procesu. 

Dokumentācija un cita informācija par klientu 
Daudz kas atkarīgs arī no jūsu rīcībā esošās dokumentācijas un informācijas par klientu. Ja debitors no saistību atmaksas ir izvairījies jau iepriekš, tad informācija par šo pieredzi jums var palīdzēt atrast piemērotāko risinājumu un izvairīties no virknes neefektīvu darbību. 

Kā palīdzēt var parādu atgūšanas uzņēmums? 
Situācijās, kad parādu neizdodas atgūt paša spēkiem vai arī šis process prasa ļoti lielus iekšējos resursus, labs risinājums var būt parādu atgūšanas uzņēmuma sniegtie pakalpojumi. Uzticot šo jautājumu profesionāļiem, jums nebūs vairs jāuztraucas par šo procesu  par visu, kas nepieciešams, lai sasniegtu jums vēlamo rezultātu, parūpēsies parādu atgūšanas firma. 

Populārākie parādu piedziņas firmas pakalpojumi ir inkaso un cesija
Inkaso ir parādu ārpustiesas atgūšana. Šis process ietver atgādinājuma vēstuļu sūtīšanu, komunikāciju ar parādnieku, maksājumu kontroli un citas nepieciešamās darbības. Kā liecina statistika, šādā veidā var atgūt 90% parādu. 

Vēl viena iespēja ir cesija  parāda pirkšana. Būtībā tas nozīmē, ka konkrētās parādsaistības pārpērk parādu piedziņas kompānija. Izvērtējot konkrēto situāciju, tiek izstrādāts piedāvājums. Ja tas apmierina abas puses, notiek darījums. Kreditora ieguvums ir laiks un nauda, jo vairs nav jātērē savi resursi, lai censtos atgūt parādu. 

Plašāku informāciju par šiem un citiem pakalpojumiem, kā arī vērtīgus padomus atradīsiet pie šīs nozares ekspertiem! 

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)