Banner 980x90

Karjeras maiņa – ieteikumi meklējot darbu citās nozarēs

Karjeras maiņa var būt īstais risinājums situācijās, kad ir nepieciešams jauns izaicinājums, esošais darbs vai profesija vairs nesagādā gandarījumu vai ir mainījušās personiskās intereses un vērtības. Turklāt karjeras maiņa var ļaut arī vairāk fokusēties uz ģimeni vai citām lietām, kas patiesi aizrauj. Taču, neskatoties uz iespējām, karjeras maiņa var būt arī ļoti biedējošs laiks daudzu nezināmo dēļ. Īpaši pirmās darbavietas meklēšanas process ir izaicinājumu pilns, jo šķiet, ka trūkst nepieciešamās darba pieredzes un var būt iztrūkumi tehniskajās zināšanās.

Prasmes, kuras ir noderīgas visās nozarēs

Uzņēmumi izsludina jaunas vakances brīžos, kad tie paplašinās vai tiem ir jāatrisina kāda problēma. Vadošas un tehnoloģiski sarežģītas amata pozīcijas pieprasa noteikta laika darba pieredzi konkrētajā nozarē, taču ir arī pietiekami daudz tādu darba piedāvājumu, kur akcents tiek likts uz pretendenta prasmēm. 

Būtiski ir atcerēties, ka iepriekšējā izglītība un darbs ražošanā, loģistikā, viesmīlībā vai kādā citā nozarē ir devis gan citu skatījumu, gan prasmes, kuras ir pieprasītas jebkurā nozarē, piemēram, spēja uzņemties atbildību, iedziļināties, strādāt komandā, patstāvīgi organizēt savu darbu un pieņemt lēmumus, labas datorprasmes vai precizitāte. Turklāt uzņēmuma problēmas atrisināšanai var noderēt svaigs un neierasts skatījums uz lietām, tādēļ visu izšķir vakances konteksts un spēja salāgot savas prasmes ar darba prasībām.

Gatavība mācīties

Lai arī uzņēmumi var piedāvāt papildus apmācību darba pienākumu veikšanai, patstāvīgi apgūti nozares tēmu kursi vai kvalifikācijas celšanas apmācības var noderēt CV atlases procesā un darba intervijās, jo liecina ne tikai par patiesu interesi, bet arī par spēju un vēlmi mācīties jaunas lietas. Savukārt šādas spējas ļaus vieglāk apgūt nepieciešamās zināšanas darba veikšanai gan ražošanā, gan citās jomās un iekļauties uzņēmuma kolektīvā.

Patiesa interese par nozari un darbu

Arī aizrautība var aizstāt sausas tehniskas zināšanas un neieinteresēti veiktus darba pienākumus. Tādēļ, mainot karjeru, ir vēlams skaidri apzināties savas stiprās puses un intereses, objektīvi izvērtējot līdzšinējā darba vai dzīves pieredzē iegūtās prasmes. To kopums var būt panākumu atslēga jebkurā izvēlētajā nozarē.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)