Banner 980x90

Kas ir depilācijas krēms, un kā to izmantot apmatojuma noņemšanai?

Mūsdienās ir pieejami daudz dažādu veidu, lai atbrīvotos no nevēlamā apmatojuma, un ikvienam ir iespēja izvēlēties sev piemērotāko. Depilācijas krēms ir viens no populārākajiem līdzekļiem, ar kura palīdzību likvidēt nevēlamos matiņus. Tas palīdz ātri un efektīvi atbrīvoties no ķermeņa apmatojuma, un pats galvenais – tas nepavisam nesāp!

Kas ir depilācijas krēms?

Depilācijas krēma konsistence ir ļoti līdzīga ķermeņa losjonam, un tā sastāvā ir dažādas ķīmiskas vielas, kas iznīcina matiņa virsādas daļu. Nereti tām tiek pievienotas dažādas ādu mīkstinošas un kopjošas sastāvdaļas, kas palīdz ādu pēc depilācijas krēma lietošanas padarīt gludu un skaistu. Šo līdzekli var izmantot, lai atbrīvotos no nevēlamajiem matiņiem gandrīz visās ķermeņa zonās, taču jāievēro, ka īpaši jutīgām vietām kā sejai un bikini zona tas ir īpaši izstrādāts, tāpēc jāpievērš uzmanība norādēm uz iepakojuma. Depilācijas krēms nav tas līdzeklis, kas jūs atbrīvos no matiņiem pavisam, taču iegūt gludu ķermeņa ādu uz vairākām dienām ar tā palīdzību noteikti var. 

Kā pareizi lietot depilācijas krēmu?

Lai ar depilācijas krēma palīdzību iegūtu vēlamos rezultātus, ir svarīgi ievērot tā pareizas lietošanas noteikumus, kas palīdzes izvairīties arī no nevēlamām ādas reakcijām.

 • Pirms depilācijas krēma lietošanas ir svarīgi pārliecināties, ka ādai nebūs negatīva reakcija. To var izdarīt, uzklājot depilācijas krēmu uz neliela ādas laukuma, vēlams 24 stundas pirms tā lietošanas – uz lielākas ķermeņa daļas. Ja tā lietošanas laikā rodas dedzinoša sajūta, krēms nekavējoties jānoskalo ar ūdeni.
 • Svarīgi pārliecināties, ka depilācijas krēms ir paredzēts tieši tai ķermeņa zonai, uz kuras atrodas nevēlamie matiņi, jo jutīgām zonām daži līdzekļi var būt pārāk spēcīgi un izraisīt negatīvu reakciju.
 • Līdzeklis uz sausas un tīras ādas ar lāpstiņas palīdzību ir jāuzklāj vienmērīgā kārtā uz tās ķermeņa zonas, kur nepieciešams atbrīvoties no nevēlamā apmatojuma.
 • Uzmanīgi jāiepazīstas ar ražotāja norādīto lietošanas laiku, jo dažādiem ražotājiem tas var atšķirties, krēma iedarbības laiks var variēties no 3 līdz 10 minūtēm.
 • Pēc iedarbības laika beigām krēma kārta ar lāpstiņas palīdzību jānoņem, āda rūpīgi jānomazgā ar siltu ūdeni un jānosusina. Pēc šīs procedūras āda var būt īslaicīgi jutīgāka vai apsārtusi.
 • Pēc depilācijas krēma lietošanas uz ādas var uzklāt nomierinošu krēmu, lai mazinātu kairinājumu. Ja āda ir sausa, var izmantot smaržu nesaturošu mitrinošo krēmu.
 • Pēc depilācijas krēma lietošanas nav ieteicams nēsāt piegulošu apģērbu, lietot kairinošu kosmētiku, kā arī uzreiz pēc depilācijas nevajadzētu peldēties un sauļoties. 

Kādas ir depilācijas krēma priekšrocības?

Depilācijas krēma izmantošana ir ne tikai nesāpīgs veids, kā atbrīvoties no liekajiem matiņiem, bet tas sniedz arī dažādus citus ieguvumus.

 • Tiek mazāk kairināta āda – salīdzinot ar skūšanos, kas arī tiek uzskatīts par nesāpīgu veidu, kā atbrīvoties no apmatojuma, depilācijas krēmi nekairina ādu un atstāj mazāk ādas bojājumu. Ar depilācijas krēmu radītais ādas kairinājums ir daudz īslaicīgāks nekā ar skuvekli radīto iegriezumu kairinājums.
 • Ilgāk gluda āda – pēc depilācijas krēma lietošanas matiņi ataug lēnāk un tie ir daudz mīkstāki, nekā pēc skuvekļa izmantošanas.
 • Ātra un ērta izmantošana – depilācijas krēma izmantošana neaizņem ilgu laiku, un to var veikt jebkurš, jo īpašas prasmes nav nepieciešamas, tikai jāievēro ražotāja noteiktie lietošanas noteikumi.
 • Salīdzinoši lēti – salīdzinājumā ar citām matiņu likvidēšanas procedūrām, piemēram, vaksāciju, depilācijas krēma izmantošana ir lētāks risinājums.

Depilācijas krēmus un citus produktus no vadošajiem kosmētikas zīmoliem varat ērti iegādāties e-veikalā DOUGLAS.LV.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu