Banner 980x90

Kas ir izdevīgāk – mainīt riepas kopā ar diskiem vai atsevišķi?

Ja riepu protektora dizaina īpatnības, riepu ražošanā izmantotie materiāli un konstrukcija ierobežo sezonas riepu izmantošanu noteiktos laikapstākļos un gaisa temperatūrā, tad šādu ierobežojumu nav riepu diskiem. Visplašāk ir pieejami tērauda un vieglmetālu sakausējumu kaltie vai lietie diski, kurus ir iespējams izmantot gan ziemā, gan vasarā, nemainot tos līdz ar riepām. Taču sezonas riepu maiņai kopā ar diskiem ir vairākas būtiskas priekšrocības.

Pretslīdes sāls maisījums nebojā diskus

Lai arī ar vienus un tos pašus riepu diskus ir iespējams izmantot visu cauru gadu, ziemas apstākļiem vairāk piemēroti ir vienkārša dizaina kaltie vai lietie diski, kuru spieķu dizainā nav iespējams sakrāties dubļu un sāls maisījumam un kuriem nav pulētu detaļu. 

Ilgstoša mitruma un sāls iedarbība uz diskiem bojā tos, tādēļ ziemas riepas ir vērts mainīt kopā ar diskiem, kas ir piemēroti ziemas apstākļiem.

Vieglāka uzglabāšana

Riepu deformācija un riepu gumijas pārāk strauja novecošanās ir daži no biežākajiem iemesliem jaunu riepu iegādei, kuru iemesls ir nepareiza riepu uzglabāšana. 

Gan sezonas, gan vissezonas riepas ir jāuzglabā vienmērīgā un vēsā temperatūrā, labi vēdinātā telpā pēc iespējas mazāk deformējošā veidā. Riepas, kas tiek uzglabātas kopā ar diskiem, var novietot ne tikai vertikāli uz statīva, bet arī pakarinātā veidā, ietaupot pieejamo telpu riepu uzglabāšanai.

Vieglāka montāža

Neskatoties uz papildus izdevumiem divu riepu disku komplektu iegādei ziemas un vasaras riepām, šādu riepu nomaiņa ir daudz vienkāršāka. Tādēļ riepu montāža kopā ar diskiem ir ātrāka, ērtāka, un to var veikt pašu spēkiem, ja ir iepriekšēja pieredze un tiek ievēroti visi drošības apsvērumi.

Jaunas sezonas vai vissezonas riepas ar vai bez riepu diskiem ātri un vienkārši ir iespējams iegādāties riepu servisā “MMK riepu serviss”. “MMK riepu serviss” savos servisa centros un tiešsaistes veikalā piedāvā vienu no plašākajiem un daudzveidīgākajiem jaunu vai lietotu riepu klāstiem. 

 

Lai atrastu piemērotāko risinājumu konkrētajai situācijai, ir pieejamas gan konsultācijas pie servisa pieredzējušajiem speciālistiem, gan ērti lietojams kategoriju meklētājs tiešsaistes veikalā – www.mmkserviss.lv

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)