Banner 980x90

Kas liecina par to, ka mājoklī ir slikta siltumizolācija?

Energoresursu izmaksas visā pasaulē strauji paaugstinās, tāpēc ir jādomā, kā tos ietaupīt. Viens no resursu taupīšanas veidiem ir mājas siltumizolācija. Ja māja nav pietiekami labi izolēta, ziemā no tās izplūst siltums, un enerģijas patēriņš, kā arī izmaksas palielinās. 

Kas liecina par to, ka mājai nav pietiekami laba siltumizolācija?

  • Ja kāda istaba ir vēsāka par citām – tajā kaut kur ir siltuma noplūde. Labi izolētā mājoklī nav temperatūras svārstību dažādās telpās.
  • Pieskaroties sienai, tā šķiet auksta un mikla, nevis silta un sausa.
  • Ziemā sniegs uz jumta kūst, nevis nošļūc.
  • Ziemā gar logiem un jumta malām veidojas lāstekas.

Lai precīzi noteiktu, kur no mājas izplūst enerģija, vajadzētu uzņemt fotoattēlus, kas veikti “siltuma zuduma redzamības” režīmā – tajos pēc krāsu gammas var redzēt, kur ēkā ir lielākais  siltuma zudums. Parasti tās vietas, pa kurām aizplūst siltums, ir sienas, jumts, logi un durvis, grīdas un pagrabs. 

Katra situācija ir atšķirīga, tāpēc izvērtēšanai vajadzētu pieaicināt speciālistu. Iespējams, visas mājas siltināšana nav nemaz vajadzīga. 

Varbūt ir nekvalitatīvi ielikts logs? Varbūt durvis? Varbūt to ailes nav labi nosiltinātas? Varbūt nav pienācīgi nosiltināta zona ap dūmvadu? Aukstais gaiss var viegli iekļūt caur skursteni, ja mājās ir kamīns, kas netiek regulāri kurināts. Daudz siltuma aizplūst caur sienām. Siltums var aizplūst arī caur nepareizi pieliktu, nenosiltinātu tvaika nosūcēju virtuvē, kā arī gar elektrības vadu atverēm. 

Kā izvēlēties labākos siltināšanas materiālus?
Kad problēma ir konstatēta, var ķerties pie siltināšanas darbiem. Izvēloties siltumizolācijas materiālus, jāņem vērā to īpašības – zema siltumvadītspēja, mitrumizturība, ugunsdrošība, ilgmūžība, arī finansiālais aspekts nav mazsvarīgs. 

Dažādi siltināšanas materiāli ir pieejami veikalā “Vides Tehnika”. Šis būvmateriālu veikals piedāvā arī pieredzējušu speciālistu konsultācijas par siltināšanas jautājumiem, var iegādāties gan pasaulē plaši izmantotus siltumizolācijas materiālus, gan pavisam jaunus materiālu veidus, gan pašus videi draudzīgākos materiālus. Tāpat šajā veikalā var iegādāties arī dažāda veida apkures sistēmas. 

Ja ēkas siltināšanu nevēlaties veikt pats, tad SIA “Vides Tehnika” kopā ar sadarbības partneriem kvalitatīvi nosiltinās Jūsu ēku jebkurā vietā Latvijā!

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu