Banner 980x90

Ko ņemt vērā, izvēloties tapetes?

Kad pienācis laiks mājokļa remontam, viens no svarīgajiem uzdevumiem ir piemērotu tapešu izvēle. Šajā ziņā jāņem vērā gan praktiskais, gan estētiskais aspekts, jo būtiski, lai tapetes būtu labs ilgtermiņa ieguldījums un vienlaikus radītu vēlamo noskaņu telpā. Kādi ir svarīgākie faktori, ko ņemt vērā, izvēloties tapetes? Par to vairāk raksta turpinājumā! 

Materiāls 

Būtisks kritērijs, izvēloties tapetes, ir to materiāls. Ja kādreiz izvēles iespējas šajā ziņā bija ierobežotas, tad šobrīd materiālu piedāvājums ir daudzveidīgs – sākot ar labi zināmajām papīra tapetēm, beidzot ar izturīgajām vinila un flizelīna tapetēm. Piedāvājumā ir arī tapetes no ekskluzīvākiem materiāliem, piemēram, zīda un bambusa. 

Katram no šiem materiāliem ir sava specifika, kas jāizvērtē, lai piemeklētu konkrētajai telpai piemērotāko risinājumu. 

Tapešu apzīmējumi 

Svarīgs faktors ir arī tapešu apzīmējumi, jo tie norāda uz konkrētā izstrādājuma īpašībām, ļaujot izdarīt labāko izvēli. 

Tapetes ir marķētas ar apzīmējumiem piktogrammu veidā – tās sniedz informāciju par tapešu īpašībām. Tā, piemēram, ja vajadzīgas mitrumizturīgas (mazgājamas) tapetes, meklējiet izstrādājumus ar viļņveida apzīmējumiem. Savukārt saules zīmējumi uz marķējuma parāda tapešu noturību pret gaismas ietekmi. 

Uz marķējuma atradīsiet arī norādes par tapešu raksta saskaņošanu, līmes uzklāšanu, tapešu noņemšanu un citiem svarīgiem faktoriem. 

Dizains 

Arī krāsu un dizaina ziņā izvēles iespējas ir praktiski neierobežotas. Tomēr, piemeklējot atbilstošākās tapetes, nevajadzētu paļauties tikai uz gaumi vien, jāpadomā arī par telpas izmantošanas mērķi, interjeru un platību. 

Ņemiet vērā, ka ar dažādu rakstu un krāsu palīdzību telpā var radīt atšķirīgus optiskos un vizuālos efektus. Piemēram, gaišas krāsas tapetes telpu padarīs vizuāli plašāku, savukārt tumšas – tieši pretēji – to sašaurinās. 

Ja meklējat mūsdienīgas un kvalitatīvas tapetes, ieskatieties uzņēmuma Reaton piedāvājumā, kur atradīsiet pasaulē atzītu zīmolu kolekcijas dažādām gaumēm un prasībām. Dizaina tapetes, fototapetes pēc individuāla pasūtījuma, modernas vinila, papīra un flizelīna tapetes – tā ir tikai daļa no iespējām, ko atradīsiet plašajā piedāvājumu klāstā. Ieskatieties, lai uzzinātu vairāk – www.interior.reaton.lv, kur būs pieejams arī tapešu apzīmējumu skaidrojums, kas ļaus izvēlēties īsto produktu.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)