Banner 980x90

Kolagēna uztura bagātinātājs ikdienā

Dažāda veida kolagēnu saturoši produkti ir atrodami veikalu, aptieku un arī dažādu tiešsaistes veikalu plauktos. Šo proteīnu, kas spēlē vienu no galvenajām lomām cilvēka organismā, varam atrast uztura bagātinātāja formā, pievienotu dažādiem kosmētikas, matu un ķermeņa kopšanas līdzekļiem, kā arī dabiskā veidā dažādos pārtikas produktos. Kolagēna lietošana ikdienā ir īpaši aktuāla pēc 30 gadu sasniegšanas, kad tā dabiskā izstrāde organismā paliek lēnāka un ķermenim nākas izmantot organismā uzkrātās rezerves. Hidrolizētā formā uzņemts kolagēna pulveris, kas izšķīdināts ūdenī vai vienkārši pievienots ikdienas maltītēm, būs lielisks papildinājums un organismam vērtīgu uzturvielu avots. Kolagens.lv ir iespēja iegādāties kolagēna pulveri, kura lietošana ātri vien kļūs par neaizstājamu ikdienas rituālu.

Kolagēna loma organismā
Kolagēns organismā nodrošina ne tikai matu, nagu un ādas mitrināšanu, stiprināšanu un atjaunošanos, bet arī kaulu, locītavu, muskuļu izturību un vispārēju organisma galveno funkciju saglabāšanu, kas ir neaizstājams process jebkurai dzīvai būtnei. Vislielāko labumu mūsu ķermenim sniedz iekšķīga kolagēna uzņemšana. Ir pierādīts, ka papildus pievienots kolagēns kosmētikas un higiēnas līdzekļiem rada īslaicīgu efektu un papildus šī proteīna uzņemšana ir ļoti būtiska. Kolagēnu var uzņemt arī ar pārtikas produktiem – galvenokārt ar gaļu. Kolagēna pulveris tiek iegūts no liellopu subproduktiem, kas ir visbagātīgākais proteīna avots, kādu vien var atrast.

Kolagēna ienaidnieki
Nevienam nav noslēpums, ka cilvēku dzīvesveids nosaka un ietekmē lielāko daļu ar veselību saistītos procesus. Lai arī kolagēna noārdīšanās un atjaunošanās ir dabiska un mijiedarbojas cilvēka organismā visa mūža garumā, ir faktori, kas ietekmē sintēzes ātrumu un noārdīšanos. Par kolagēna trīs galvenajiem ienaidniekiem var uzskatīt:

  • cukuru – sabalansēts uzturs ir veselīgas un spēcinošas diētas pamatā. Nav jābaidās un jāizslēdz viena vai otra produktu vai pat veselu uzturvielu grupa, lai dzīvotu veselīgu dzīvesveidu. Pārlieku liela cukura uzņemšana organismā rada dažādas problēmas, tostarp paātrina kolagēna noārdīšanos, tādēļ cukura uzņemšanai ir jābūt mērenai.
  • smēķēšanu – šis netikums veicina ne tikai vispārējas un bīstamas veselības problēmas, bet arī var veicināt vispārēju kolagēna izstrādes beigšanos.
  • UV staru ietekmi – lai cik ļoti mums visiem patiktu siltās vasaras dienās gozēties saulītē, nedrīkst aizmirst par kvalitatīvu UV staru filtru. Arī pārlieku liels UV starojums noārda kolagēnu, kas visbiežāk atspoguļojas kā dažādas sejas ādas problēmas un grumbiņas.

 

 

UZTURA BAGĀTINĀTĀJS. UZTURA BAGĀTINĀTĀJS NEAIZSTĀJ PILNVĒRTĪGU UN SABALANSĒTU UZTURU!

 

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu