Banner 980x90

Kur nodot vecās riepas?

Atbrīvoties no riepām var būt izaicinājums, jo liela daļa atkritumu apsaimniekotāju tās nepieņem savos atkritumu savākšanas konteineros. Tāpēc pirms jaunu vasaras riepu iegādes ir svarīgi izstrādāt plānu, kur nodot vecās ziemas riepas vai kā tās izmantot atkārtoti. Tātad – ko jūs varat darīt ar vecajām riepām? Mēs esam apkopojuši dažus veidus, kur nodot vecās riepas un kā jūs varat no tām droši un likumīgi atbrīvoties.

Izpētiet, kur nodot vecās riepas jūsu tuvumā 
Specializētas pārstrādes organizācijas visā valstī pieņem un pārstrādā nolietotas riepas; dažas no tām pat atbrauks un paņems tās jūsu vietā. Riepas iespējams atstāt arī auto servisos, tomēr pārsvarā tas nav bezmaksas pakalpojums. Samaksa par veco riepu nodošanu parasti variē 1–3 eiro robežās par vienu riepu.

Atceries, ka arī punktos, kur pieņem nolietotās riepas, tās var nodot ierobežotā daudzumā – katra fiziska persona var bez maksas nodot vienu riepu komplektu gadā (4 riepas), taču katra nākamā riepa tiek pieņemta par samaksu.

Lai atrastu riepu pārstrādes iespēju

  • Atrodiet riepu pārstrādes centru savā tuvumā. Interneta vietnē Aktritumi.lv var atrast atkritumu šķirošanas laukumus un pieņemšanas punktus visā Latvijā.
  • Meklējiet kopienas organizētu riepu savākšanas akciju. Vietējās kopienas visā valstī reizēm rīko pasākumus, lai bez maksas vai par pazeminātām cenām savāktu riepas ar mērķi samazināt nelegālo riepu izgāšanu. Latvijas Zaļais fonds regulāri rīko akciju “Dod riepām otru dzīvi”. Tās laikā riepu maiņas servisos vai atkritumu savākšanas punktos, kuri piedalās akcijā, var bez maksas nodot vecās riepas. Šāda iespēja notiek arī Lielās Talkas laikā.
  • Pārbaudiet, vai jūsu vietējais autoserviss pieņem riepas uz utilizāciju. Dažos auto servisos ir iespēja nodot vecās riepas visu gadu. Meklē iespējas, kur nodot vecās riepas mājaslapās vai sazinoties pa tālruni.
  • Daudzi lielie riepu tirdzniecības centri pieņem nolietotās riepas bez maksas, ja pie viņiem tiek iegādātas jaunas riepas.

Radoši izmantojiet vecās riepas
Ja jums mājās jau ir veca riepa un nevēlaties to nodot pārstrādei vai nevēlaties meklēt, kur nodot vecās riepas, ir arī citi veidi, kā utilizēt vecas riepas un pārvērst tās par dekoratīviem vai lietderīgiem objektiem jūsu teritorijā!

  • Puķu pods no riepām: pārvērtiet veco riepu par izskatīgu dizaina elementu, kur pārstādīt savu iecienītāko puķupodā audzēto augu. Lai gan riepas ir piemērotas puķu audzēšanai, tās nevajadzētu izmantot kā podus, lai tajos stādītu ēdamus augus, jo riepas satur ķīmiskas vielas.
  • Riepu šūpoles: ar klasiku nekad nevar kļūdīties. Tradicionālākais pārstrādāto riepu projekts ir arī viens no vienkāršākajiem. Viss, kas nepieciešams, ir virve un izturīgs koks, bet, ja jums ir pa rokai urbis, ir labi riepas apakšā izurbt caurumus, lai novērstu lietus ūdens savākšanos. Piemērots iesācējam.

Atbrīvoties no riepām ir izaicinājums, taču tas ir nepieciešams, lai neradītu dabai kaitējumu un neiedzīvotos pamatīgā sodā. Mūsdienās vairs netiek atbalstīta prakse vecās riepas aprakt vai sadedzināt, jo tas rada milzīgu toksīnu daudzumu un kaitējumu dabai. Lai saprastu, kur nodot vecās riepas, skaties vietnē Atkritumi.lv, meklē riepu nodošanas akcijas, sakontaktējies ar maiņas servisu vai arī pārvērt riepas par dizaina objektiem savā dārzā!

 

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu