Banner 980x90

Kuri SUP dēļi ir piemēroti iesācējiem?

Lai arī SUP dēļi tiek uzskatīti par universāli piemērotu ūdens sporta aprīkojumu ikvienam neatkarīgi no vecuma, fiziskās sagatavotības vai pieredzes, SUP dēļi ir arī ļoti daudzveidīgi, un katram no to dažādajiem veidiem piemīt specifiskas īpašības, kas var nebūt piemērotas visiem. Tādēļ iesācējam, izvēloties savu pirmo SUP dēli, ir jāņem vērā vairāki būtiski aspekti.

Kā SUP dēļa izmēri ietekmē stabilitāti?

SUP dēļa stabilitāti un piemērotību iesācējiem nosaka gan dēļa platums, gan tā garums. Iesācējiem vispiemērotākie ir plati un gari SUP dēļi. Visbiežāk stabilu SUP dēļu platums ir aptuveni 76–86 cm, bet garums nepārsniedz 3 metrus. Šādu izmēru SUP dēļi ir pietiekami gari un plati, lai būtu stabili, taču vēl nav pārāk lieli un grūti vadāmi.

Kāpēc jāņem vērā arī SUP dēļa materiāls?

Pieejami ne tikai piepūšami, bet arī cietie SUP dēļi no viegliem, taču izturīgiem materiāliem, piemēram, polistirēna vai oglekļa šķiedras. Polistirēna SUP dēļiem papildus stingrību un ūdensizturīgumu piešķir ārējā stikla šķiedras un epoksīda sveķu kārta, bet ārkārtīgi vieglā un izturīgā oglekļa šķiedra tiek izmantota tikai Premium klases SUP dēļiem.

Vieglie, cietie un stingrie SUP dēļ nodrošina izcilu veiktspēju un palīdz sasniegt lielu ātrumu, tādēļ iesācējiem daudz piemērotāki ir piepūšamie SUP dēļi no izturīgiem PVC audumiem. Tie ne tikai piedāvā lielisku stabilitāti uz ūdens, bet ir arī vieglāk transportējami un uzglabājami.

Kādi SUP dēļu veidi ir piemēroti iesācējiem? 

Izvēloties SUP dēli, ir svarīgi apsvērt aktivitātes, kurās tas tiks izmantots. Iesācējiem piemēroti ir gan universālie, gan jogas SUP dēļi, kas nodrošina lielisku stabilitāti uz ūdens. Jogas SUP dēļu dizains ir veidots tā, lai nodrošinātu izcilu stabilitāti un nezaudētu spēju manevrēt, taču šos dēļus ir ieteicams izmantot tikai mierīgos ūdeņos. SUP noma ļauj izmēģināt visus SUP veidus, lai varētu iegādāties prasmēm un aktivitātēm vispiemērotāko SUP dēli.

Buļļu laivas piedāvā vienu no plašākajiem ūdens sporta veidu aprīkojuma un aksesuāru klāstiem. Buļļu laivas tiešsaistes veikalā www.bullulaivas.lv var iegādāties vai iznomāt gan SUP dēļus un E-foil, gan laivas un citu inventāru.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)