Lembergs arī šajās vēlēšanās būs "Latvijai un Ventspilij" Ventspils mēra kandidāts

Ventspils, 20.apr., LETA. Ventspils mērs Aivars Lembergs kandidēs pašvaldību vēlēšanās un, kā pats šodien apstiprināja preses konferencē, būs partijas "Latvijai un Ventspilij" kandidāts Ventspils mēra amatam.

"Mēru ievēl deputāti, tā kā tās nav tiešas vēlēšanas, bet šobrīd nav šaubu, ka pie sekmīga vēlēšanu rezultāta mūsu partija nemainīs viedokli par mēra kandidātu," sacīja Lembergs, apstiprinot, ka partija par mēra kandidātu nosaukusi viņu. "Jā, es to varu apstiprināt. Protams, ir svarīgi vēlēšanu rezultāti. Šobrīd mēs liekam eksāmenu vēlētāju priekšā."

Vaicāts, cik deputātu vietas jaunajā domes sasaukumā sev prognozē partija "Latvijai un Ventspilij", Lembergs norādīja, ka viņš tādas prognozes neveicot: "Kā katru gadu, arī šoreiz mēs dosim vēlētājiem atskaites, kādas pārmaiņas notikušas un kā ir attīstījusies Ventspils pēdējos četros gados tajos virzienos, kur pašvaldība var ietekmēt un par ko pašvaldība atbild tieši. Tad arī vēlētāji vērtēs. Protams, mēs labi zinām, ko varam un ko nevaram solīt. Mēs varam solīt tikai to, ko varam izdarīt. Mūsu pieeja ir tāda - ja mūs ievēl, tad solījumi jāizpilda. Nevaram mētāties ar solījumiem."

Vērtējot priekšvēlēšanu cīņu Ventspilī, Lembergs norādīja: "Protams, uz kampaņu pret Lembergu ir taisītas daudzas politiskās karjeras, un šajā gadā nav nekāds izņēmums, ka kampaņa pret mani ir kā politiskās karjera restarts."

"Latvijai un Ventspilij" savu kandidātu sarakstu plāno iesniegt šodien. Tas būs pilns saraksts ar 16 kandidātiem. Starp kandidātiem būs Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieki Jānis Vītoliņš, Guntis Blumbergs un Didzis Ošenieks un pašreizējie domes deputāti Ilze Buņķe, Aigo Gūtmanis, Dainis Gīlis un Andris Grigalis.

Ventspils pilsētas domē ir 13 deputātu vietas. 2013.gada pašvaldību vēlēšanās deviņas deputātu vietas domē ieguva partija "Latvijai un Ventspilij", divas vietas - toreizējās Reformu partijas un "Reģionu alianses" kopējais saraksts, bet pa vienai deputātu vietai - "Saskaņas centrs" un "Vienotība".