Lembergs JKP pārmet centienus "izveidot totālu kontroli pār spēka struktūrām"

Rīga, 31.jūl., LETA. Kad Jaunā konservatīvā partija (JKP) sapratīs, ka tai neizdodas sasniegt mērķi - "izveidot totālu kontroli pār spēka struktūrām", tad tā varētu pamest Krišjāņa Kariņa (JV) vadīto valdību, šādu viedokli laikrakstā "Neatkarīgā" paudis Ventspils mērs, opozīcijā palikušās Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) sadarbības partneris Aivars Lembergs.

Lembergs pārmetis JKP, kuru uzstādījumu dēļ ZZS palika ārpus valdības, tiesisko nihilismu. "Tiesiskais nihilisms, kas nāk no parlamenta un valdības, veidojas kā dominante. (...) Mēs redzam, kā [JKP līderis Jānis] Bordāns, [JKP politiķi Juta] Strīķe un [Juris] Jurašs cenšas sagrābt valsti caur spēka struktūru un tiesu sagrābšanu, bet ar katru dienu viņi kļūst nervozāki, nīgrāki un agresīvāki, jo viņu plāns nerealizējas - pagaidām viņi savā kontrole no spēka struktūrām nav ieguvuši neko," izteicies Lembergs.

Pēc politiķa vārdiem, JKP mērķis esot bijis un ir iegūt kontroli Valsts ieņēmumu dienestā, Iekšlietu ministrijā, Valsts drošības dienestā, Satversmes aizsardzības birojā, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā, kā arī pār ģenerālprokuroru. "Vienīgais, kas izdevies - zināma kontrole pār tiesām, jo Bordāns ļoti aktīvi nodarbojas ar tiesu vadības presingu, un, cik es zinu, Bordāns pat mēģinot ietekmēt atsevišķus tiesnešus savu sponsoru, pirmām kārtām - Ostapa Bendera, interesēs," JKP kritiku turpinājis Lembergs.

"Vērojot no malas, izskatās, ka "Jaunā vienotība", "Attīstībai/Par!" un Nacionālā apvienība šo situāciju saprot," izteicies Lembergs, "saprot, bet neakceptē. Tāpēc jau tās kartona partijas vadība ir tik nervoza."

Taujāts, vai šādos apstākļos JKP varētu pamest valdību, Lembergs sacījis: "Neviena valdība nav sabrukusi ārēju darbību rezultātā. JKP aizies tad, ja viņi sapratīs, ka savu mērķi - izveidot totālu kontroli pār spēka struktūrām - nevar realizēt. Tad viņiem šāda valdība nebūs vajadzīga, tad varēs no opozīcijas veidot startu nākamajām vēlēšanām. Pagaidām viņos nav zudušas cerības izveidot šo totālo kontroli, tāpēc nekur netaisās iet."