Banner 980x90

Mitruma savācējs – palīgs cīņā ar mitrumu mājās

Gaisa stāvoklis un kvalitāte mājoklī ir viens no labsajūtu ietekmējošiem faktoriem. Pārāk sauss gaiss veicina aizliktu degunu, putekļu veidošanos un saasina alerģijas izpausmes. Tam lieti noder gaisa mitrinātājs. Tomēr arī pārāk mitrs gaiss nav vēlams, jo tas veicina pelējuma rašanos, tapešu un krāsojuma bojājumus, mēbeļu pūšanu un rada nepatīkamu sajūtu. Ja mājoklī ir pārāk mitrs gaiss, var noderēt mitruma savācējs vai gaisa attīrītājs / sausinātājs. Lasi un uzzini vairākus padomus, kā cīnīties ar mitrumu mājās!

Mitruma mērīšana

Pirmais solis, lai pārliecinātos par gaisa stāvokli telpā, ir mitruma mērīšana. Ja ir radušās aizdomas, ka gaiss ir pārāk sauss vai mitrs, mitruma mērītājs ļaus ātri vien par to pārliecināties. Bieži vien mitruma mērītāji ir iestrādāti iekštelpu termometros, taču vari iegādāties arī atsevišķu mitruma mērīšanas ierīci.

Optimālais gaisa mitrums telpā ir aptuveni 40–60%, taču šis skaitlis ir svārstīgs. Vasaras sezonā mitruma līmenis var būt augstāks, ziemas sezonā – zemāks. To ietekmē ārējā vide, laikapstākļi, apkure un ikdienas paradumi.

Vēdināšana un ventilācija

Gaisa mitrinātāji un mitruma savācēji ir noderīgas ierīces, ar kurām kontrolēt un ietekmēt telpas mitruma stāvokli. Taču arī vairāki ikdienas ieradumi var veicināt mitruma rašanos vai tā trūkumu. Lai nodrošinātu optimālu gaisa mitrumu, telpas regulāri jāvēdina. Ar to mēdzam grēkot aukstajā sezonā, lai neizlaistu siltumu. Taču regulāra gaisa apmaiņa ir vajadzīga arī ziemā.

Otra būtiskā lieta ir ventilācijas sistēma. Ikvienā ēkā ir izveidota labāka vai ne tik laba ventilācijas sistēma. Par tās kvalitāti un stāvokli nepieciešams rūpēties – veicot filtru nomaiņu un tīrot ventilācijas caurules. Pat labākais mitruma savācējs nespēs pilnvērtīgi veikt savu darbu, ja telpā ir bojāta ventilācijas sistēma. 

Mitruma absorbētāji un uzsūcēji

 

Foto: Pexels.com/Aleksandr Slobodianyk

Mitruma savācēji, absorbētāji un uzsūcēji ir lieliski palīgi cīņā ar mitrumu telpās. Tās ir ierīces un piederumi, kas spēj savākt mitrumu, sausinot gaisu. Visbiežāk gaisa mitruma savācējs izskatās kā neliela kastīte. Novieto to uz palodzes, galda vai citas stabilas virsmas. Pēc nepieciešamības – izlej ūdeni no konteinera un nomaini filtru. 

Pazīstamā zīmola BISON mitruma savācēji ir salīdzinoši lēti un ērti lietojami, bet tajā pašā laikā efektīvi. Tie ir klusi, un vienīgās rūpes, kas tiem jāvelta, laikus jāizlej savāktais ūdens, kā arī jānomaina filtrs. Elektriskie gaisa mitruma savācēji šo uzdevumu paveic, izmantojot elektrības pieslēgumu. 

Mēbeļu pareiza novietošana 

Novietojot mēbeles telpā, centies tās nestumt cieši klāt sienai. Īpaši svarīgi tas ir mīkstajām mēbelēm. Atstāj nelielu spraugu starp mēbeli un sienu, lai gaiss varētu cirkulēt. Tā izvairīsies gan no noberztām sienām, gan samazināsi mēbeļu pūšanas un pelējuma rašanās iespēju.

Gaisa sausinātāji

Gaisa sausinātājs ir elektriska ierīce, kas var ietvert vairākas funkcijas, piemēram, gaisa sausināšanu un attīrīšanu. Šādas funkcijas ir zīmola Black&Decker gaisa attīrītājiem / sausinātājiem. Papildus gaisa sausināšanai un mitruma savākšanai, tie attīra gaisu un samazina alergēnus. Izvēloties gaisa sausinātāju, pievērs uzmanību:

  • telpas platībai, ko tas spēj aptvert;
  • jaudai;
  • trokšņa līmenim;
  • un citiem parametriem. 

Līdzīgi kā mitruma savācējs dzīvoklim un mājai, arī gaisa sausinātājs veic nozīmīgu darbu gaisa kvalitātes uzlabošanai. Gaisa sausinātājs gan prasa finansiāli lielāku ieguldījumu.

Mitruma savācējs ikdienai

 

Foto: Egotus.lv

Ja mājoklī gaiss ir pārāk mitrs un nepieciešams mitruma savācējs, ieskaties internetveikala Egotus.lv plašajā piedāvājumā. Te atradīsi mitruma savācēju mājai, birojam un citām telpām.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)