Banner 980x90

Pārvākties nedēļas laikā? Praktiski padomi!

Pārvākšanās ir laikietilpīgs process. Ideālā gadījumā pārcelšanās būtu jāplāno apmēram mēnesi un vēl pāris nedēļas jāziedo, lai iepakotu mantas un iztīrītu telpas. Patiesībā, lai arī sarežģīti, tomēr ne neiespējami var pārvākties nedēļas laikā un pat ātrāk, ja zini, kā šo procesu pareizi organizēt!

 • Plāno nesteidzīgi
  Steigties varēsi, visu kārtojot, tomēr, lai nonāktu līdz tam brīdim, nepieciešams labi iztrādāts plāns, bet plānošanai vajadzīga mierīga ieelpa un skaidrs prāts. Ja esi nonācis situācijā, kad jāpārceļas pēkšņi, nepārdzīvo par sevi – dzīve ir kā kalni un lejas, notiek dažādas lietas un pārsteigumi, un, godīgi sakot, tev patiešām nav laika pārdomām. Vienkārši ķeries pie darba!
 • Pirmā lieta, kas jāieplāno – pārvāksies saviem spēkiem vai aicināsi palīgus?
  Protams, steidzamā situācijā visprātīgākais risinājums būs norīkot pārcelšanās uzņēmumu šim darbam. Sazinies ar “Pārcelšanās 24” un izrunā, vai pārvākties vajadzīga palīdzība, sākot no mantu iepakošanas un izkraušanas, vai nepieciešami vienīgi kravas transporta pakalpojumi. Servisa speciālisti var ieteikt, kā efektīvāk un ātrāk pārcelties! Bet šo gan neatstāj uz pēdējo brīdi, galējais pārvākšanās dienas process jāieplāno un jānoorganizē pirmais!

         

 • Otrā lieta – kur visu sapakosi?
  Savāc pietiekami daudz materiālu iepakošanai savam iepakošanas procesam. Tev noderēs kastes, ietinamā plēve un burbuļplēve. Rēķinies, ka tev nebūs laika katru dienu iet uz veikaliem un meklēt tukšās kastes. Tā vietā apdomā, cik kastu aptuveni tev varētu būt nepieciešamas. Jārēķinās, ka viena pilna plaukta saturs varētu vidēji ietilpt vienā standarta kartona kastē. Savukārt, ja nolīgsi pārcelšanās servisu, arī par šo galva nebūs jālauza, jo pārcelšanās servisa darbinieki var noorganizēt tev kartona vai plastmasas kastes.
 • Trešā lieta – kas tev palīdzēs visu sapakot?
  Ieplāno, kas tev palīdzēs visu sapakot! Ja pārvācies pēc nedēļas, nav laika kautrēties lūgt palīdzīgu roku. Palūdz vienam vai vairākiem draugiem vai ģimenes locekļiem palīdzēt iepakot un pārvietot visas pārvedamās mantas un mēbeles. Ja neviens nav pieejams, nolīgsti kādu, kas palīdzētu ar visu!
 • Ceturtā lieta – mantu sadales padomi
  Kad steidzies, jo mazāk būs jākrāmē mantas un jāpārvietojas, jo labāk. Steiga patiesībā ir lielisks dzinējspēks saprast, kas patiešām ir nepieciešams un kas ir lieks tavā ikdienā. Atbrīvojieties no visa, kas tev vairs nekalpo ikdienā un kas nešķiet svarīgs. Padomā: drēbes, kuras neesi valkājis vismaz gadu, DVD atskaņotājs, kas vairs nav aktuāls mūsdienās, vecās mācību piezīmes no vidusskolas, ko sen jau esi pabeidzis utt., aizņem vien lieku vietu tavā telpā, ja vien lietas netiek izmantotas diezgan regulāri. Sadali visus šos priekšmetus trīs kaudzītēs: “izmest”, “pārstrādāt” un “ziedot”, koncentrējoties uz otrreizēju pārstrādi vai ziedošanu, cik vien iespējams. Pēc tam sazinies ar kādu, kurš var atnākt paņemt mantas – radi, draugi vai ziedojumu organizācijas –, vai tās nogādā pats, kad būsi beidzis pakošanos.
 • Piektā lieta – aizmirstiet par lielu lietu organizēšanu
  Ideāla pārcelšanās iekļauj labi marķētas kastes, kas piepildītas ar līdzīgiem priekšmetiem, kas visi ir kārtīgi sakrauti. Steidzamā gadījumā šis variants absolūti neder, ja krāmē kastes pats, citādi tas būs pārāk laikietilpīgi. Tomēr esi uzmanīgs, lai droši iesaiņotu visus savus trauslos priekšmetus iepakojuma papīrā – nesakārtotas kastes ir vēl derīgas, tomēr, ja tas rezultējas ar salauztiem priekšmetiem, rezultāts nebūs patīkams.
 • Sestā lieta – neaizmirsti nokārtot detaļas
  Ja ir jāpārceļas pēc nedēļas vai mazāk, daudz kas var aizmirsties. Taču ir svarīgi atcerēties parūpēties par detaļām. Tās ietver adreses maiņas iesniegšanu pasta nodaļā un gāzes, elektrības, interneta un citu pakalpojumu noslēgšanu un nokārtošanu, pārslēdzot šo pakalpojumu pieejamību un līgumus uz jauno adresi. Diemžēl ātra kustība var nozīmēt, ka laika grafiki neatbilst taviem ideāliem, un pastāv iespēja, ka būs nedaudz jāpagaida, līdz viss tiks nokārtots. Nekautrējies piezvanīt un pieklājīgi palūgt paātrināt šo pakalpojumu sniegšanu. Pavisam iespējams, tev nāksies arī doties uz kādu iestādi klātienē lai nokārtotu nepieciešamo dokumentāciju.
 • Septītā lieta – nenoved sevi bezspēkā un nolīgsti pārcelšanās servisu!
  Pārcelties pēc nedēļas vai mazāk nav viegli, taču tas nav arī neiespējami. Esi informēts par laika pārvaldību un koncentrējies tikai uz nepieciešamo lietu paveikšanu. Šajā laikā noteikti piešķir prioritāti arī pašaprūpei. Tev, iespējams, nebūs laika skriet uz masāžu, taču noteikti vajadzētu pietiekami ilgi gulēt, labi ēst un dzert, kā arī radīt sev maksimāli mierīgu atmosfēru. Tev ir nepieciešams, lai tavs ķermenis un prāts būtu labā formā. Nenoved sevi bezspēkā – nolīgsti “Pārcelšanās24”!

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu