Sāk kriminālvajāšanu pret vīrieti par draudiem izdarīt slepkavību

Rīga, 18.sept., LETA. Valsts policija sākusi kriminālvajāšanu pret vīrieti par draudiem izdarīt slepkavību, aģentūru LETA informēja Valsts policijas (VP) Kurzemes reģiona pārvaldes pārstāve Madara Šeršņova.

Šā gada augustā VP saņēma informāciju par to, ka kāds vīrietis Ventspilī, dodoties pie bijušās dzīvesbiedres ar nazi rokās, draudēja viņu nogalināt. Vīrietis notikuma vietā tika aizturēts un VP par notikušo tika sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 132.panta - par draudiem izdarīt slepkavību.

Šeršņova stāstīja, ka izmeklēšanā noskaidrots, ka 1982.gadā dzimušais vīrietis, telefoniski izteica draudus savai bijušajai dzīvesbiedrei un vairākkārt viņai zvanīja. Vīrietis 18.augustā dažas minūtes pirms pusnakts, paņemot nazi, devās uz sievietes dzīvesvietu Ventspilī, taču viņa, pa logu viņu ieraugot, no dzīvesvietas izgāja, informējot par situāciju Ventspils pilsētas pašvaldības policiju.

Vīrietis, nesastapdams sievieti dzīvesvietā, atstāja tur nazi un pats devās prom, taču ārā jau viņu sagaidīja un aizturēja Ventspils pilsētas pašvaldības policijas amatpersonas.

Vīrietis jau iepriekš ir nonācis policijas redzeslokā par dažāda rakstura noziedzīgiem nodarījumiem. Kā skaidroja policijā, konflikts ar bijušo dzīvesbiedri viņam ir bijis vairākkārt, galvenokārt, atrodoties alkohola reibumā. Vīrietim ir piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis, piebilda policijas pārstāve.

Saskaņā ar Krimināllikumu, par šādu noziegumu soda ar īslaicīgu brīvības atņemšanu vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu. Soda apmēru noteiks tiesa.