Santehnikas tendences 2022. gadā

Lai arī bez funkcionālas vannasistabas nav iedomājams mūsdienīgs mājoklis, tā vizuālajam iekārtojumam pievēršam daudz mazāku uzmanību un personīgā stila iezīmes atstājam citu telpu iekārtošanai. Šī gada dizaina tendencēs vannasistabas beidzot kļūst par mājīgu mājokļa papildinājumu, kurā var atpūsties no ikdienas steigas un satricinājumiem. Tās kļūst atvērtas drosmīgām individuālā stila izpausmēm, siltiem krāsu toņiem un mierīgām formām.

Kā iekārtosim vannasistabu 2022. gadā?

Interjera dizaineri iesaka izvērtēt vannasistabas lietošanas pieredzi un paradumus. Tieši šie apsvērumi ir aktualizējuši tendenci tradicionālo dušas kabīņu vietā izvēlēties dušas sienas, kā arī likt pat divas dušas galvas brīva plānojuma dušā. Mājīgums tiek veidots, izmantojot dzīvus augus, dabiskus materiālus un ieviešot mājas SPA elementus. Savukārt personiskā stila izjūta tiek izcelta ar dažādu tekstūru, materiālu un stilu kombinācijām, tiek izmantotas tapetes un izteiksmīgas krāsas. Telpas koptēlam ir svarīga visu elementu savstarpējā saskaņa. Salīdzinoši nelielie, taču funkcionāli nozīmīgie santehnikas elementi – tādi kā jaucējkrāni, dušas komplekti un dušas galvas – kļūst par nozīmīgu interjera daļu. Telpas akcents var būt ne tikai flīzēta siena, bet arī pārdomātas krāsas un dizaina jaucējkrāns. Tieši tādēļ forma, krāsa, materiāls un izmantotās tehnoloģijas kļūst par būtisku dizaina tendenču vadmotīvu.

 

Formas un stili

Asās, stūrainās industriālās līnijas tiek aizstātas ar daudz vienmērīgākiem izliekumiem un plūstošām aprisēm. Šī gada dizaina tendenču būtība ir izpaust iekārtojumā savu individuālitāti jeb izmantot lietas, kas patīk un ko ir vēlme redzēt sev apkārt. Tas dod iespēju radoši eksperimentēt, savienojot dažādu stilu elementus. Šādā veidā vintāžas stila tradicionāla vanna var tikt apvienota ar modernu un lakonisku jaucējkrānu vai gluži pretēji – vintāžas stila jaucējkrāns apvienots ar mūsdienīgas formas izlietni. Galvenais šādās kombinācijās ir atcerēties, ka pretstati pievelkas. 

Krāsas

Vēl aizvien populāra un mūsdienīga izvēle ir matēti melni jaucējkrāni, dušas komplekti un aksesuāri. Melnā krāsa ir viegli iekļaujama jebkurā telpas dizainā, jo tā izskatās labi gandrīz jebkurā kombinācijā un tai nav stila ierobežojumu. Melnas krāsas akcenti piešķir pabeigtības un izsmalcinātības sajūtu, tomēr pārāk mazās vannasistabās tā vizuāli var kļūt pārāk dominējoša. Mūsdienīgu un pabeigtu telpas izskatu var iegūt, izmantojot arī citu krāsu jaucējkrānus, piemēram, spilgti zilus vai zaļus. Šī rotaļīgi krāsainā tendence šogad ir atgriezusies no 70. gadiem. Krāsaini akcenti noteikti izcels telpu un piešķirs tai individuālas iezīmes. 

Materialitāte

Hromēti jaucējkrāni, termostati un dušas komplekti ir vienmēr aktuāli, un šī tendence nemainīsies arī šogad. Plašais Hansgrohe piedāvājums precīzi parāda, cik hroms santehnikā var būt universāls un izmantojams dažāda stila vannasistabās. Tas ļauj telpā radīt skaidras līnijas un modernu kopiespaidu. Līdztekus nemazinās arī misiņa lietojuma aktualitāte. Misiņa jaucējkrāni vannasistabai piešķir ne tikai greznu eleganci, bet arī relaksējošu un aicinoši siltu noskaņu. 

Tehnoloģijas un risinājumu daudzveidība

Būtiski, apskatot 2022. gada santehnikas tendences, ir pieminēt arī  jaucējkrānu montāžas veidu daudzveidību un tehnoloģisko attīstību. Tā, piemēram, brīvstāvošie vannas jaucējkrāni ir ne tikai mūsdienīgi dizaina elementi, bet arī praktiski, jo ir viegli kopjami un taupa patērēto ūdeni. Sienā iebūvējamie jaucējkrāni ir lielisks risinājums nelielām telpām, jo tie vannasistabu padarīs vizuāli tīrāku un plašāku. Tāpat parādās tendence ieviest augsto tehnoloģiju bezkontakta jaucējkrānus, bet SPA sajūtas katra vannasistabā var īstenot ar „ūdenskrituma kaskādes” vannasistabas jaucējkrāniem.

Ja šķiet, ka ir pienācis laiks pārmaiņām, ir vērts atcerēties, ka nekas redzamāk neatjauno mājokli kā atjaunota virtuve vai vannasistaba. Pārmaiņām nepieciešamo atradīsi 220.lv plašajā piedāvājumā.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu