Banner 980x90

Slikta CV pazīmes

Daudz tiek runāts par to, kādam ir jābūt labam CV, taču dažreiz ir jāsāk tieši no otra gala. Svarīgi ir saprast, kāds ir slikts CV, jo tieši tad varēsiet izvairīties no visbiežāk pieļautajām kļūdām sava dzīves gājuma veidošanā. Ņemot vērā to, ka tieši CV ir jūsu vizītkarte priekš darba devēja, noteikti ir svarīgi tam pievērst uzmanību! 

Galvenās slikta CV pazīmes

  • Visa CV informācija tiek rakstīta ar mazajiem burtiem vienā teksta paragrāfā bez saprotamas struktūras un atkāpēm. Ja jums nav skaidrības par to, kādā veidā sakārtot informāciju savā CV, kā lai darba devējs notic, ka spējat strukturēti strādāt?
  • Ir skaidri redzams, ka izmantots CV paraugs, jo nav izdzēstas liekās ailes vai atstāta CV parauga standarta informācija, kas uz jums nemaz neattiecas. Izmantot gatavu CV paraugu nav slikti un tas pat ir vēlams, taču paraugs ir jāpielāgo sev un liekās sadaļas jāizdzēš.
  • CV saturā ir paviršības kļūdas, aizmirsts norādīt būtisku informāciju, kaut kas ir sajaukts u.tml. No tā var secināt, ka autors būs paviršs darbinieks, ja pat savu CV nav pārlasījis pietiekami, lai pamanītu to, kas nav kārtībā!
  • CV ir pilns ar pareizrakstības kļūdām – izlaisti burti, nepareizi uzrakstīti vārdi, nepareizi salikti komati un kļūdains lielo burtu lietojums. Jā, visi nevar būt gramatikas eksperti, taču pirms CV nosūtīšanas iedodiet to pārlasīt un izlabot kādam, kurš saprot kaut ko no latviešu valodas pareizrakstības! Redzot CV, kas ir pilns ar kļūdām, potenciālais darba devējs redz cilvēku, kurš sava jaunā darba dēļ nav gatavs pacensties pat tik daudz, lai saliktu pareizi garumzīmes. Ko labu no šāda darbinieka var gaidīt?
  • CV ir pārāk detalizēts un pilns ar nevajadzīgu informāciju. Nemaz nav nepieciešams savā CV pieminēt, ka vidusskolā uzvarējāt skriešanas sacensībās, ja sūtat pieteikumu pavāra vakancei. Cieniet arī potenciālā darba devēja laiku, jo CV ar lieko informāciju var būt ļoti garš. Bet, ja dzīves gājumā tiks aprakstīta visa dzīves pieredze, kas īstenībā nekādi neattiecas uz darba vakanci, visticamāk, novedīs pie tā, ka jūsu CV līdz galam neviens necentīsies izlasīt.

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)