Banner 980x90

Smiltenes novadam izsludināts ģerbonis

Pirmdien, 5. decembrī, Smiltenes novadam pieņemts jauns simbols, informē Smiltenes novada pašvaldība. Pamatojoties uz Ģerboņu likuma 6. panta trešo daļu, Kultūras ministrija paziņojusi par Smiltenes novada jaunā ģerboņa reģistrēšanu.

Mākslinieka Edgara Sima veidotajā ģerboņa metā vairogs dalīts ševrona veidā, atspoguļojot novada teritoriālo dalījumu – apvienoto trīs novadu vērtības, kultūras mantojumu un unikalitāti, kas savstarpēji veido vēsturisko elementu simbiozi. Rudzupuķe zelta laukā izcelta, kā administratīvais novada centrs, atrodoties vairoga vidū, lillijas krusts pārstāv Raunas bijušā novada teritoriju, bet sudraba lillija bijušā Apes novada teritoriālo vienību, kur lillijas zieda elements aizgūts no pārtikušās fon Vulfu dzimtas ģerboņa, iemiesojot cēluma, greznības un turības nozīmi.

Heraldiskā kompozīcija veido jaunu ģerboni, bet neļauj pazaudēt līdzšinējās katras teritoriālās vienības vērtības un piederības sajūtu vienotam novadam. Arī Valsts Heraldikas komisija atzīst Smiltenes novada ģerboni kā atpazīstamāko un informatīvi bagātāko mūslaiku municipālo ģerboni.

Smiltenes novada ģerbonis “Dalīts ar pazeminātu ševrona griezumu: zils un zelts. Augšējā laukā sudraba lilija un tāds pats liliju krusts, apakšējā laukā rudzupuķes zieds dabiskās krāsās” – reģistrēts 2022. gada 30. novembrī.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)