Šovasar likvidēts savulaik par perspektīvo uzskatītais Ventspils masīvkoka šūnmateriālu ražotājs "Dendrolight Latvija"

Ilustratīvs foto/ Foto: Stock.XCHNG
Ilustratīvs foto/ Foto: Stock.XCHNG

Šovasar ir likvidēts savulaik par perspektīvo uzskatītais Ventspils masīvkoka šūnmateriālu ražotājs SIA "Dendrolight Latvija", liecina "Firmas.lv" informācija.

Kā ziņo aģentūra LETA, uzņēmums likvidēts 15.jūlijā.

Šī gada jūnijā tika pabeigts "Dendrolight Latvija" maksātnespējas process, liecina informācija Maksātnespējas reģistrā. Ventspils tiesa 9.jūnijā nolēma izbeigt kompānijas maksātnespējas procesu, jo "Dendrolight Latvija" ir izpildījis kreditoru prasījumu segšanas plānu.

"Dendrolight Latvija" maksātnespējas procesā tika atzīti kreditoru prasījumi par kopējo summu 19 777 455,89 eiro.

Uzņēmuma 2015.gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka "Dendrolight Latvija" maksātnespējas process tika sākts 2014.gada 18.februārī, jo uzņēmums nepildīja tiesiskās aizsardzības procesa nosacījumus - neveica aktuālo nodokļu nomaksu.

Pēc ražošanas sākšanas 2010.gadā uzņēmums loloja paplašināšanās plānus un 2010.gada septembrī sāka jaunās ražošanas ēkas būvniecību Ventspils brīvostas teritorijā. Ēkas kopējā platība ir aptuveni 7300 kvadrātmetri. Patlaban šo ēku izmanto Krievijas saldumu ražotājs "Pobeda Confectionary".

Kā aģentūrai LETA 2014.gadā atzina kādreizējais "Dendrolight Latvija" valdes priekšsēdētājs Jānis Vašuks, uzņēmums līdz maksātnespējas procesam nonācis apgrozāmo līdzekļu trūkuma dēļ, tomēr vēl 2014.gadā ražotne turpināja darbu: "Ja sākumā ražojām tikai šūnmateriālu, tad tagad arī plāksnes trīs kārtās no dažādiem materiāliem." Vašuks 2014.gadā informēja, ka par "Dendrolight Latvija" ražotni interesi izrādījuši potenciālie investori, kuri iepazinās ar kopējo situāciju, nepieciešamo apgrozāmo līdzekļu apjomu u.c. ar ražotnes darbu saistītajiem jautājumiem.

2010.gada 18.februārī "Dendrolight Latvija" parakstīja trīspusējo līgumu ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru un Ventspils brīvostas pārvaldi par 4,27 miljonu eiro līdzfinansējuma piešķiršanu ražotnes projekta īstenošanai. Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalsts sedza apmēram 15% no projekta kopējām investīcijām, un saņemtie līdzekļi tika novirzīti iekārtu iegādes izdevumu segšanai.

Inovatīvā masīvkoka šūnmateriāla "Dendrolight" ražotne Ventspilī tika atvērta 2010.gada rudenī. Ražotne tapa, pateicoties "Dendrolight Latvija" sadarbībai ar Ventspils brīvostas pārvaldi un Ventspils domi. Ventspils brīvostas pārvalde izbūvēja 7000 kvadrātmetru lielas ražošanas ēkas un kraujlaukumu ar inženiertīkliem apmēram 15 000 kvadrātmetru platībā. Savukārt "Dendrolight Latvija" nomāja zemi un ēkas un izvietoja tajās tehnoloģisko līniju 14,2 miljonu eiro vērtībā. Ventspils pašvaldība ieguldīja līdzekļus publiskās infrastruktūras izveidošanā - piebraucamā ceļa un stāvlaukuma izbūvē.

Baltijas Asamblejas sanāksmē, kas norisinājās 2012.gada novembrī Viļņā, Ventspils kokapstrādes uzņēmums "Dendrolight Latvija" saņēma starptautisku atzinību inovāciju jomā.

"Firmas.lv" informācija liecina, ka vēl 2013.gadā uzņēmuma lielākais īpašnieks bija Jānis Vašuks (92,62%), bet likvidācijas brīdī tā īpašnieki bija Mārtiņš Vašuks (50,07%), "Dendrolight Latvija" (47,47%) un Tālivaldis Danga (2,46%).