Spriedīs, par kādiem papildus jautājumiem varētu rīkot pašvaldību referendumus

13.Saeimas deputāts Uldis Budriķis.
13.Saeimas deputāts Uldis Budriķis.

Rīga, 4.sept., LETA. Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas atbildīgā darba grupa pāris nedēļu laikā gatavos priekšlikumus, par kādiem papildus jautājumiem varētu rīkot saistošus pašvaldību referendumus, aģentūrai LETA pastāstīja komisijas vadītāja vietnieks Uldis Budriķis (JKP).

Viņš norādīja, ka komisijā ir iezīmējies atbalsts likumprojekta pašreizējai redakcijai, ka pašvaldības referendumu var rīkot par domes atlaišanu, pašvaldības ilgtspējīgas attīstības stratēģiju un domes lēmumu, ar kuru pašvaldība ierosinājusi publiskas ēkas (jaunbūves) būvniecību.

Savukārt darba grupa spriedīs par to, vai likumprojektā varētu paredzēt arī citus jautājumus, par kuriem varētu tikt rīkoti pašvaldību referendumi. Uz to, ka varētu būt arī citi jautājumi norādīja vairāki deputāti, tajā skaitā Aldis Adamovičs (JV), Regīna Ločmele-Luņova (S) un Dace Bluķe (AP).

Budriķis prognozēja, ka septembrī komisija pieņems lēmumu par likumprojekta virzīšanu izskatīšanai otrajā lasījumā.

Kā ziņots, likumprojekts savu gaitu Saeimā sāka jau pirms nepilniem diviem parlamenta sasaukumiem - 11.Saeimā 2013.gadā.

Normatīvā akta projekta mērķis ir veicināt vietējās pašvaldības iedzīvotāju līdzdalību vietējās nozīmes jautājumu lemšanā. Topošais likums noteiktu jautājumus, par kuriem varētu ierosināt un rīkot vietējās pašvaldības referendumu, kā arī šo procesu finansēšanas avotus.