Banner 980x90

Tūrisms un ceļošana – vai tiešām to var baudīt virtuāli?

Gandrīz neiespējami šķiet, ka ceļot un apmeklēt tūrisma objektus varētu attālināti. Un tomēr – var! Vēl pirms pavisam nesena laika, plānojot došanos atpūtā, varējām apskatīt tikai foto vai video un iztēloties, vai mūs apmierinās izvēlētais galamērķis. Sākot ar muzejiem, dabas parkiem, pilīm un beidzot ar viesnīcām un restorāniem, varat virtuāli apmeklēt objektus un telpas, kas ļauj objektīvi pieņemt lēmumu par atpūtas vietas izvēli un tīkamu tūrisma maršrutu. Virtuālās tūres ir noderīgas arī aktīvās atpūtas vizualizēšanai, piemēram, auto un moto trases, bērnu laukumi, golfa laukumi un citas vietas, kuras pirms klātienes apmeklējuma var apskatīt un iepazīties ar teritoriju.

Attālināti viesoties kā telpās, tā arī dabas objektos 

 

Ne vien tūristiem virtuālā tūre paver skaidrāku priekšstatu par to, kas viņus sagaida klātienē, bet arī uzņēmējiem, kas piedāvā aktīvo atpūtu, kultūras objektu apmeklējumus vai nodrošina naktsmītnes, šis tehnoloģiskais risinājums ir liels ieguvums. Izmantojot 3D ekskursijas, palielināsies rezervāciju skaits un piedāvāto pakalpojumu atpazīstamība. Virtuālā tūre pakalpojumu sniedzējus padara mūsdienīgākus. Šobrīd tūrisma sektorā ir daudz spēlētāju, tāpat arī viesmīlības pakalpojumu sniedzēju netrūkst, tas nozīmē, ka reklāma ir būtiska un īpaši svarīgi nodrošināt augstu pirms-pārdošanas servisu, informējot klientus kā tekstuāli, tā arī vizuāli. Ar virtuālu ekskursiju, kas pieejama ikvienā viedierīcē, uzņēmums ļauj ērti klientiem pieņemt lēmumus un izvērtēt, vai konkrētais objekts spēs apmierināt viņu vēlmes.

Fakti apstiprina virtuālās tūres lietojumu

 

Virtuālās tūres programmatūras nodrošinātāja Matterport veiktais pētījums atklāj, ka pēc virtuālās tūres izstrādes restorānos un viesmīlības nozarē rezervāciju skaits pieaug vidēji par 14%, kas nebūt nav mazs rādītājs. Savukārt 3D virtuālā tūre klientu uzmanību piesaista par 300% vairāk nekā 2D attēli. Šie skaitļi apstiprina to, ka patērētāji novērtē iespēju virtuāli izjust īpašumu tā, it kā viņi patiešām tur atrastos, līdztekus arī palīdzot īpašumam izcelties konkurentu starpā. 

Ievietojot virtuālo tūri mājaslapā, iespējams: 

  • palielināt apmeklējumu skaitu pat par 15%,
  • palielināt rezervāciju skaitu pat par 14%,
  • palielināt pozitīvo klientu atsauksmju skaitu.

Sniedzot pēc iespējas reālāku attēlojumu, klienti jūtas pārliecinātāki un, visticamāk, veiks rezervācijas, jo zinās, kas viņus sagaidīs klātienē.

Atvieglots darbs ceļojumu plānotājiem un gidiem

 

Virtuālā tūre palīdzēs sasniegt arī ceļojumu plānotāju auditoriju. Šis risinājums pievērsīs to cilvēku uzmanību, kas veido ceļojumu maršrutus un vada ekskursijas. Ceļojumu aģentūras un gidi var izpētīt telpas un objektus 3D formātā, ietaupot laiku uz personīgām klātienes vizītēm.

Ieguvumi, ko sniedz 3D360 virtuālie ceļojumi: 

  • paātrināts rezervēšanas process, ļaujot potenciālajiem klientiem redzēt un dalīties ar citām ieinteresētajām personām, kā arī saņemt atsauksmes pirms reālu apmeklējumu veikšanas;
  • attaisnotas klientu cerības. Nekavējiet laiku un nodrošiniet to, ko klienti jau redzējuši virtuāli;
  • pilnīgāka un pieejamāka informācija nekā dzīvē. Virtuālās tūres ir iespējams papildināt ar interaktīvajiem punktiem, kur atrodama informācija, piemēram, par kultūrvēsturiskajiem objektiem, gleznām, vēstures faktiem, viesnīcu numuriņu ērtībām, restorānu ēdienkartēm un citām ziņām. Tāpat telpas iespējams pat izmērīt! Izvēloties pasākumu vietu, ar vienu no virtuālās tūres funkcijām var izmērīt, piemēram, cik liels galds atrodas banketu zālē. 

 

Uzņēmums 3D360 izstrādā virtuālās tūres ne tikai telpām, bet arī objektiem, kas atrodas dabā. Viens no šādiem piemēriem ir Gaujienas dabas takas. Mūsdienās viens no galvenajiem faktoriem, ko izvēlas patērētāji, ir ērtības, tas nozīmē, ka pirms došanās ekskursijās novērtēta tiks iespēja pārbaudīt izvēlētos objektus un vizualizēt savu ceļojumu attālināti. 

Ja radušies kādi jautājumi, dodies uz “3D360” sadaļu BUJ un varbūt tieši tur atradīsi atbildi! 

 

3D360 virtuālās tūres

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)