Banner 980x90

Vai auto apkope ir jāveic tikai pirms tehniskās apskates?

Daudzi auto īpašnieki domā, ka auto apkope ir jāveic vien reizi gadā – pirms tehniskās apskates. Mēs vēlamies uzsvērt, ka auto ikgadējā apkope ir jāveic, vadoties pēc ražotāja noteiktajiem nobraukuma rādītājiem, kā arī brīžos, kad pati automašīna signalizē, ka kaut kas nedarbojas, kā nākas. Tikai regulāri rūpējoties par savu automašīnu, jūs spēsiet to saglabāt labā tehniskā stāvoklī pēc iespējas ilgāk. 

Patiesībā ar auto apkopēm ir tāpat kā ar zobārsta apmeklējumu – jo cītīgāk dosieties uz profilaktiskajām pārbaudēm, jo agrāk tiks pamanītas visas tehniskās ķibeles un auto remonts jums izmaksās ievērojami mazāk, nekā nonākot servisā vien tad, kad mašīnu vairs nevar iedarbināt. Regulāra un profesionāla apkope palīdzēs atklāt un novērst iespējamas problēmas, pirms tās kļūst par nopietniem bojājumiem, kas prasa dārgu un laikietilpīgu remontu. Ikgadējā apkope ietver eļļas un eļļas filtra maiņu, bremžu pārbaudi, riepu spiediena un protektora dziļuma kontroli, kā arī dzinēja un transmisijas sistēmas pārbaudi. Veicot ik gadu mašīnas apkopi, jūs ne tikai garantējat tās teicamu stāvokli, bet arī uzlabojat degvielas ekonomiju un samazināt emisijas, veicinot videi draudzīgāku braukšanu. Automobiļa apkopes ievērošana ir svarīga ne tikai jūsu un jūsu pasažieru drošībai, bet arī palīdzēs saglabāt automobiļa tirgus vērtību. Tāpēc neaizmirstiet savā kalendārā iekļaut mašīnas apkopi, lai jūsu auto kalpotu uzticami un droši gadu no gada. 

Filtru maiņa

 

Kā jau iepriekš minējām, ikgadējā tehniskā auto apkope ietver eļļas un eļļas filtru maiņu, bet, vai eļļas filtri ir vienīgie filtri, kas ir regulāri jāmaina? Papildu eļļas filtriem nedrīkst aizmirst par gaisa, salona un degvielas filtriem. Eļļas filtrs ir jāmaina katras eļļas maiņas laikā, aptuveni ik pēc 10 000–15 000 km. Tas aiztur netīrumus un nogulsnes, pasargājot dzinēju no nodiluma. Gaisa filtrs ir jāmaina ik pēc 15 000–30 000 km, un tas nodrošina tīru gaisa pieplūdi dzinējam, uzlabojot degvielas ekonomiju un samazinot izmešus. Savukārt salona filtrs, kas jāmaina vismaz reizi gadā vai ik pēc 15 000–20 000 km, garantē tīru gaisu automašīnas salonā, aizsargājot pasažierus no putekļiem un alergēniem. Degvielas filtrs tiek mainīts ik pēc 20 000–40 000 km, novēršot netīrumu un nogulšņu nonākšanu degvielas sistēmā, pasargājot degvielas sūkni. Pareiza un regulāra filtra maiņa ir svarīga, lai saglabātu auto darbības efektivitāti, samazinātu ekspluatācijas izmaksas un pagarinātu transportlīdzekļa kalpošanas laiku. 

Kāpēc ir svarīgi izvēlēties labas kvalitātes eļļu un filtrus?

 

Latvieši ir zināmi ar savu vēlmi ietaupīt un nepārmaksāt, ja ir tāda iespēja. Protams, ne vienmēr dārgāks nozīmē labāks, tomēr, ja runājam par eļļu un auto filtriem, mēs iesakām uzticēties speciālistu ieteikumiem un izvēlēties tikai kvalitatīvu produkciju. Kvalitatīvs eļļas filtrs var ievērojami palielināt motora dzīves ilgumu. Izvēloties augstas kvalitātes eļļu un filtrus vieglajam auto, tiek garantēta dzinēja aizsardzība un optimizēta tā darbības efektivitāte. Kvalitatīva eļļa palīdz uzturēt dzinēja tīrību, novēršot nogulumu un oksidācijas veidošanos. Augstvērtīgi filtri – eļļas, gaisa, salona un degvielas – efektīvi aiztur netīrumus, putekļus un citas daļiņas, aizsargājot dzinēju un nodrošinot labāku gaisa kvalitāti salonā. Pareiza eļļas un filtru izvēle ne tikai uzlabo automašīnas veiktspēju un degvielas ekonomiju, bet arī samazina apkopes izmaksas, nodrošinot ilgtermiņa ietaupījumus. Tādēļ investīcija labas kvalitātes eļļā un filtru iegādē ir gudrs lēmums katram autovadītājam. 

 

Ja jūs neesat pārliecināti par to, vai jūsu auto ir vai nav nepieciešama apkope, jūs jau ziniet, ka autoservisā JURECKIS UN KO jums vienmēr palīdzēs! Mūsu auto mehāniķi ikvienam klientam piedāvā individuālu pieeju, piemeklējot tieši jūsu auto piemērotākās rezerves daļas. Rezervējiet laiku sava auto apkopei jau šodien! 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)