VARAM aicina remigrantus pieteikties atbalstam saimnieciskās darbības uzsākšanai

Rīga, 4.sept., LETA. Līdz 4.oktobrim remigrantiem ir iespēja pieteikties Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) un plānošanas reģionu organizētajā konkursā, lai pretendētu uz grantu atbalstu saimnieciskās darbības īstenošanai, attīstībai vai uzsākšanai, aģentūru LETA informēja VARAM.

Finansējuma apmērs vienam projektam ir līdz 10 000 eiro, taču, lai to saņemtu, nepieciešams arī remigranta personiskais ieguldījums saimnieciskās darbības īstenošanā vai uzsākšanā, proti, jānodrošina piesaistītās investīcijas, kā arī trīs gadu periodā pēc projekta uzsākšanas jāveic iedzīvotāju ienākuma nodokļa un valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu maksājumi. 

Minimālais piesaistīto investīciju apmērs ir 50% apmērā no projekta iesniegumā pieprasītā atbalsta finansējuma. Piemēram, ja pabalsta pretendents ieprasa 10 000 eiro, projekts ir jānodrošina ar piesaistītājām investīcijām vismaz 5 000 eiro apmērā.

Konkursam var kvalificēties tie remigranti un potenciālie remigranti, kas ārvalstīs dzīvojuši vismaz trīs gadus un savu uzturēšanās adresi ārvalstīs fiksējuši Iedzīvotāju reģistrā. 

Informācija par pieteikšanos finansējuma saņemšanai tiks publicēta plānošanas reģionu mājaslapās, kā arī mājaslapā "www.paps.lv" sadaļā Atbalsts uzņēmējdarbībai.

Pērn kopējais interesentu skaits par finansiālu atbalstu saimnieciskās darbības uzsākšanai vai attīstībai visos piecos plānošanas reģionos pārsniedza 170. Pavisam tika iesniegti 17 projektu iesniegumi, savukārt atbalstīti tika deviņi projektu iesniegumi.

"Lielā starpība starp sākotnējo projektu interesi un iesniegto projektu skaitu 2018.gadā bija saistāma ar atbalsta pretendentu neatbilstību vienam no pamatkritērijiem - lielākā daļa no pretendentiem, lai arī ilgstoši jau dzīvo ārvalstīs, nebija "izdeklarējušies" no Latvijas," skaidro VARAM.

Plānots, ka atbalsts saimnieciskās darbības īstenošanai sniegs praktisku palīdzību emigrējušiem iedzīvotājiem, kā arī viņu ģimenēm, kuras vēlas un redz iespējas atgriezties Latvijā.