Banner 980x90

Vasaras brīvlaikā pieaug ar bērnu traumatismu saistīto atlīdzību pieteikumu skaits

Ilustratīvs foto/ Foto: Pixabay
Ilustratīvs foto/ Foto: Pixabay
Vasaras mēnešos pieaug ar bērnu traumatismu saistīto atlīdzību pieteikumu skaits. Visbiežāk atlīdzības tiek pieteiktas par traumām, kuras bērns guvis, braucot ar velosipēdu vai skrituļslidām, - 2015.gadā tie bija 19% no kopējā pieteikumu skaita nelaimes gadījumu apdrošināšanā, liecina apdrošināšanas sabiedrības "Balta" (PZU grupa) dati.

"Atlīdzību pieteikumi liecina, ka traumas bērni gūst visdažādākajos veidos un arī to cēlonis ir ļoti atšķirīgs, tomēr visbiežāk atlīdzības tiek pieteiktas saistībā ar traumām, kas gūtas, braucot ar velosipēdu vai skrituļslidām. Lielākoties šīs traumas ir dažāda smaguma pakāpes brūces, lūzumi, galvas traumas. Drošības pasākumu ievērošana ir būtisks priekšnosacījums, lai izvairītos no šāda veida traumām vai mazinātu to sekas," situāciju komentē "Baltas" atlīdzību direktors Ingus Savickis.

Arī "Capital Clinic Riga" pediatre Sanita Mitenberga apstiprina, ka vasarā, periodā no jūnija līdz augustam, izteikti pieaug bērnu traumatisms. "Bērni vasaras brīvlaikā kļūst izklaidīgāki, pārgalvīgāki un līdz ar to arī neuzmanīgāki. Lielāko daļu laika tie izvēlas pavadīt ārpus mājām, braukājot ar riteni, skrituļslidām, bērnu kvadriciklu vai spēlējoties bērnu laukumā, lēkājot pa batutu un piepūšamajām atrakcijām. Diemžēl, šīs bērniem tik patīkamās aktivitātes veicot, nereti tiek aizmirsts par drošības pasākumu ievērošanu, piemēram, braucot ar velosipēdu, netiek uzvilkts drošības aprīkojums vai, lēkājot pa batutu vai piepūšamajām atrakcijām, netiek pievērsta uzmanība tam, vai lēkājošajiem nav izteikti nevienmērīgs vecums (un līdz ar to arī svars), kā rezultātā bērni gūst smagas traumas," informē Mitenberga.

Viņa piebilst, ka visbiežāk nākas piedzīvot situācijas, kad bērns ir guvis kādus nobrāzumus vai sasitumus, tomēr pieredze liecina, ka vasarā īpaši bieži nākas sniegt palīdzību bērniem, kas guvuši nopietnus roku, kāju vai atslēgas kaulu lūzumus, bet retākos gadījumos pat guvuši kritiski smagus iekšējos bojājumus. Mitenberga piebilst, ka vecākiem regulāri ar bērnu ir jāpārrunā, ko un kā drīkst un ko un kā nedrīkst darīt, kā arī jārāda piemērs, lai maksimāli izvairītos no šādiem negadījumiem

Eksperti norāda, ka visbiežāk traumas, kas saistītas ar velosipēdu un skrituļslidām, tiek gūtas agrīnā vecumā, mācoties braukt, vai pusaudža gados, kad tiek izmēģinātas dažādas pārgalvīgas idejas. Drošības aprīkojums - ķivere, elkoņu un ceļu sargi - ir obligāts drošības priekšnosacījums, un to ieteicams lietot jebkurā situācijā, lai bērnam rastos pieradums.

Slimību profilakses un kontroles centra dati liecina, ka 2014.gadā 1753 bērniem vecumā līdz 14 gadiem tika reģistrētas traumas, ievainojumi vai saindēšanās. Visbiežāk tika gūti lūzumi - 610 gadījumos, smadzeņu satricinājums (290 gadījumi), sasitumi un zilumi (290 gadījumu), vaļējas brūces (200 gadījumu) vai apdegumi un applaucējumi (111 gadījumu).

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)