Ventspilī būvēs jaunu peldbaseinu ar astoņiem celiņiem

Ventspils, 9.maijs, LETA. Ventspilī tiks būvēts jauns peldbaseins ar astoņiem celiņiem, šodien preses konferencē informēja Ventspils mērs Aivars Lembergs ("Latvijai un Ventspilij").

Strādājot pie peldbaseina projekta, Ventspils domes Attīstības komisijā ir noslēgušās diskusijas par jaunbūvējamā baseina parametriem. Nolemts, ka 50 metrus garajam baseinam būs astoņi celiņi. Baseinu būs iespējams sadalīt uz pusēm ar bīdāmām starpsienām, nepieciešamības gadījumā iegūstot 16 celiņus ar celiņa garumu 25 metri.

"Līdz ar to, kad uzbūvēs šo baseinu, ventspilniekiem tagadējo četru celiņu vietā būs pieejami 16 - četras reizes vairāk," skaidroja Lembergs.

Vienlaikus ar baseinu vienotā kompleksā plānots izbūvēt arī rehabilitācijas centrs dažādu, tai skaitā sporta traumu ārstēšanai. Pie rehabilitācijas centra būs arī mazais baseins. Tāpat plānots uzbūvēt viesnīcu ar 40 vietām. Atkarībā no projekta izmaksām, viesnīcas būvniecība, iespējams, varētu tikt īstenota projekta otrajā kārtā, pieļāva Lembergs.

Drīzumā tiks organizēts jaunbūvējamā kompleksa skiču projektu konkurss.

Jau ziņots, ka Izglītības un zinātnes ministrijas iniciatīvā "Sports" Ventspilij plānots novirzīt 1,55 miljonus eiro. Kā iepriekš skaidroja Lembergs, šie līdzekļi nepieciešami jaunam peldbaseinam, jo Ventspilī ir tikai viens četru celiņu peldbaseins pie 6.vidusskolas. Tas ir skolas baseins un, pēc pašvaldības domām, neatbilst Ventspils vajadzībām. Pilsētas vienīgajā baseinā sacensību laikā trūkstot sēdvietu, bet ģērbtuves esot piemērotas drīzāk skolas baseinam, nevis visas pilsētas sporta infrastruktūras objektam.