Ventspilī taps vienots valsts pārvaldes iestāžu klientu apkalpošanas centrs

Rīga, 2.nov., LETA. VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) pārbūvēs ēku Ventspilī, kurā tiks izveidots Ventspils klientu centrs un visi pieprasītākie valsts un pašvaldību pakalpojumi tajā būs pieejami vienuviet, aģentūru LETA informēja VNĪ.

Projektu pilnībā ir plānots īstenot līdz 2022.gada 31.decembrim. Projekta plānotās izmaksas ir nepilni pieci miljoni eiro. Izmaksas paredzēts segt no VNĪ finanšu resursiem un pēc būvniecības projekta īstenošanas tās tiks segtas ilgtermiņa nomas veidā 30 gadu periodā.

Ministru kabinetā apstiprināts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) un VNĪ sadarbības projekts, kas paredz vienota klientu centra izveidi Kuldīgas ielā 2, Ventspilī, pielāgojot to vairākām institūcijām - Valsts ieņēmumu dienestam (VID), Nodarbinātības valsts aģentūrai (NVA), Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrai (VSAA), Valsts darba inspekcijai (VDI), kā arī Ventspils pilsētas pašvaldībai. Tādējādi līdz ar projekta ieviešanu visi pieprasītākie valsts un pašvaldību pakalpojumi Ventspilī būs pieejami vienuviet.

Ēka atrodas aptuveni 100 metru attālumā no Ventspils autoostas, līdz ar to tiks arī nodrošināta vienkārša un ērta piekļuve klientu centram ar sabiedrisko transportu ne tikai pilsētas, bet arī novada iedzīvotājiem. Plānots, ka klientu centrā strādās apmēram 100 darbinieku.

"Sadarbībā ar VARAM ieviešam "vienas pieturas" principu valsts un pašvaldību pakalpojumu sniegšanā, kas ir viens no efektīvas publiskās pārvaldes piemēriem. Jaunais klientu centrs Ventspils pilsētas un tās apkārtnes iedzīvotājiem nodrošinās visu pieprasītāko valsts un pašvaldību iestāžu pieejamību vienkopus un uzlabos apmeklētāju apkalpošanas kvalitāti. Vienlaikus tiks sakārtots, kopš 2011.gada pamests īpašums pretī Ventspils 1.ģimnāzijas ēkai," sacīja VNĪ valdes priekšsēdētājs Ronalds Neimanis.

Ēka Kuldīgas ielā 2, Ventspilī ir atjaunojama un tiks saglabāta kā kultūrvēsturisks piemineklis - pielāgojot ēku valsts pārvaldes iestāžu vajadzībām, vienlaikus tiks nodrošināta tās kultūrvēsturiskās vērtības saglabāšana.

Pielāgojot ēku Kuldīgas ielā 2, Ventspilī, klientu centra izveidei valsts institūciju vajadzībām, tiks palielināta tās platība - papildu administratīvajai ēkai 1194,5 kvadrātmetru platībā tiks veidota piebūve 717,6 kvadrātmetru platībā, kā arī tiks sakopta ēkai pieguļošā teritorija. VID plānots iznomāt telpas 895,76 kvadrātmetru platībā. NVA, VSAA un VDI plānots iznomāt 919,5 kvadrātmetrus, savukārt Ventspils pilsētas pašvaldībai plānots iznomāt 96,84 kvadrātmetrus.

VNĪ šobrīd īsteno 32 nozīmīgus attīstības projektus, kuri iekļauti programmā "100 adreses Latvijas simtgadei", aptuveni 135 miljonu eiro apmērā. Uzņēmuma pārziņā ir vairāk nekā 500 ēku īpašumu 1,8 miljonu kvadrātmetru platībā un vairāk nekā 4000 zemes īpašumu vairāk nekā 10 miljonu kvadrātmetru platībā. Uzņēmums dibināts 1996.gadā, tā 100% akcionārs ir Finanšu ministrija.