Ventspils komanda Latvijas IV vasaras olimpiādē kopvērtējumā izcīna 2.vietu

Publicitātes foto
No 1. līdz 3.jūlijam Valmierā norisinājās Latvijas IV Olimpiāde, kurā kopumā piedalījās 4724 dalībnieki, pārstāvot 94 pašvaldības.

Kā pilsētas informācijas portālu Ventspils24.lv informēja Ventspils pilsētas domes Sporta pārvaldes sporta metodiķis Kārlis Gubāts, Ventspils komanda tika izveidota no  sporta skolas "Spars" audzēkņiem, Olimpiskā centra "Ventspils" augstas klases atbalsta programmas, Augstas klases sportistu sagatavošanas centra un sporta klubu sportistiem.

Ventspils pilsētas komandas sastāvā startēja 130 dalībnieki  14 sporta veidos – basketbolā vīriešiem un sievietēm, vieglatlētikā, loka šaušanā, smaiļošanā un kanoe airēšanā, sporta vingrošanā, triatlonā, džudo, peldēšanā, taekvondo, svarcelšanā, riteņbraukšanā (BMX, MTB, šoseja), boksā, pludmales volejbolā, kā arī olimpiādē iekļautajā paraugdemonstrējumu sporta veidā – šahā .

Ventspils pilsēta Latvijas IV vasaras Olimpiādē ieguva 70 medaļas t.sk. 35 zelta, 17 sudraba un 18 bronzas un pašvaldību neoficiālajā kopvērtējumā  ierindojās 2.vietā aiz Rīgas  pilsētas, kura izcīnīja 174 medaļas, to skaitā 66 zelta, 48 sudraba un 60 bronzas. Trešajā vietā ir Jūrmalas pilsēta  ar 60 medaļām – 18 zelta, 9 sudraba un 23 bronzas. Uzreiz aiz pirmā trijnieka pēc izcīnīto zelta medaļu skaita ir Daugavpils ar 43 godalgām (14 zelta, 10 sudraba un 12 9ronzas), tai seko Liepāja  ar 39  medaļām (11 zelta, 20 sudraba un 8 bronzas), bet sešinieku noslēdz Valmiera ar 22 medaļām (9 zelta, 5 sudraba un 8 bronzas).

Medaļu vērtējumā vietu secību nosaka nevis kopējais medaļu skaits, bet tas, kam visvairāk augstākā kaluma medaļas.

Ventspils pilsētas komanda saliedēti Latvijas IV vasaras olimpiādē spēja sasniegt visaugstākos rezultātus, izcīnot:

Loka šaušana 1 sudraba medaļa.

Peldēšanā Nikolajs Maskaļenko izcīnīja (2 zelta un 1 sudraba medaļu), Arturs Pesockis (1 zelta medaļu), Pāvels Vilcāns (1 zelta un 2 sudraba medaļas), Laura Dudkeviča (1 bronzas medaļa), Aleksandra Ribakova (1 sudraba un 1 bronzas medaļa), Aļona Ribakova ( 4 zelta medaļas). Tāpat trīs zelta un vienu sudraba medaļu ieguva stafešu komandas. Treneri Sergejs Iļjins un Germans Jakubovskis.

Vieglatlētikā  zelta medaļas un teicamus rezultātus  sasniedza Reinis Hartmanis 5000m (14:22,95), Artūrs Makars 10 km soļošanā ( 43:20,78), kārtslēkšanā  Mareks Ārents (5,50) un  Ildze Bortaščenoka (3,70), šķēpa mešanā Sinta Ozoliņa (57,63) un Rolands Štrobinders (79,17), trīssoļlēkšanā Māra Grīva ( 13,34), Mārai bronzas medaļa arī tāllēkšanā (6,19m).

Sudraba medaļas vieglatlētikā izcīnīja Jānis Leitis tāllēkšanā (7,61m) un trīssoļlēkšanā (15,71m), Lauma Grīva tāllēkšanā (6,21m), Anete Jete Meiere kārtslēkšanā (3,00m), Edgars Kononovs diska mešanā (48,53m), Edgaram arī bronzas medaļa lodes grūšanā (15,53m).

Bronzas medaļas izcīnīja Jānis Svens Grīva šķēpa mešanā (75,24m), Dace Dreimane 100m barjerskrējienā (14,96 sek.), Felikss Rūmnieks augstlēkšanā (1,93m) un Viktorija Semeņuka kārtslēkšanā (2,80m). Sportistu treneri Aigars Matisons, Māris Grīva, Juris Petrovičs, Igors Izotovs un Brigita Romanovska.

Sporta vingrošanā Rihards Trams izcīnīja 7 medaļas, tajā skaitā 2 zelta daudzcīņā un brīvajās kustībās, individuālos veidos  4 sudraba un 1 bronzas medaļu. Marija Ribaļčenko 2 bronzas medaļas izcīnīja daudzcīņā un brīvajās kustībās, Sabīne Kornijānova atbalsta lēcienā ierindojās 2.vietā, bet Sabīne Goša līdztekās izcīnīja sudraba medaļu. Sportistus sagatavoja treneri Ilmārs Seilis, Nadežda Seile un Igors Vihrovs.

Svarcelšanā 6 zelta medaļas treneru Andruškēviča un Ščerbatiha vadībā izcīnīja Rebeka Koha, Artūrs Plēsnieks, Toms Upenieks, Ulvis Bērzons, Ritvars Suharevs un Edgars Zemrūķis.

Smaiļošanā un kanoe airēšanā panākumus guva Dagnis Iļjins, izcīnot 1.vietu C-1 200m un 3.vietu C-1  1000m distancē. Dāvis Iļjins izcīnīja 3.vietu C-1 200m distancē. Brāļi Dagnis un Dāvis Iļjini C-2 divniekā 1000m distancē ieguva 3.vietu. Sportistus sacensībām sagatavoja treneris Ojārs Burkovskis.

Taekvondo zelta  medaļas izcīnīja – Viktorija Ivaņņikova, Marija Muzika un Romāns Biņkovskis, bet bronzas medaļu izcīnīja Daniels Likovs. Treneris Igors Likovs.

Džudo trenera Vladimira Vlasjuka vadība  mūsu sportisti izcīnīja 3 medaļas, tajā skaitā zelta – Felikss Belousovs, bet bronzas medaļas izcīnīja Deniss Černavskis un Aleksejs Azarovs.

Basketbolā vīriešiem 1.vieta (komandā spēlēja Andrejs Gražulis, Rihards Lomažs, Māris Gulbis, Klāvs Čavars, Artis Ate, Māris Ziediņš, Dāvis Lejasmeiers, Toms Leimanis, Kārlis Lasmanis) Treneri Kārlis Muižnieks un Gints Fogels.

Basketbolā sievietēm 3.vieta (Ieva Naudiņa – Indriekus, Zane Kugelberga, Linda Zujeva, Kristīne Ignatjeva, Paula Langina, Paula Tomsone, Adelīna Vanaga, Dinija Sanda Pāvelsone). Treneris Vents Kārkliņš.

Pludmales volejbolā zelta medaļu izcīnīja Rihards Finsters un Edgars Točs.

Savukārt boksā svara kategorijā līdz 91kg uzvaru izcīnīja Nikolajs Grišuņins. Treneris Sergejs Fetiskins.

Riteņbraukšanā šosejas braucienā uzvaru izcīnīja Andris Smirnovs.

Loka šaušanā sudraba medaļu izcīnīja Igors Skrebelis. Treneris Viktors Avsjuks.

Zelta medaļu šahā ieguva Dana Reizniece-Ozola, tomēr šī medaļa pašvaldību neoficiālajā kopvērtējumā netiek ņemta vērā, jo sacensības šahā notika kā paraugdemonstrējumi.

Ventspils sportistu un komandas dalību Latvijas 4.vasaras Olimpiādē nodrošināja Ventspils pilsētas pašvaldības piešķirtais finansējums 51 000 eiro apmērā, sedzot izdevumus par ceļa izdevumiem, naktsmītnēm, ēdināšanu un vienotas forma iegādi, kā arī Olimpiādes dalībnieku sagatavošanas programmai.