ZAĻĀ DZĪVE AR SIA R.L.M.U EKOPAGRABU

rlm
rlm

Paaudzes un laiki mainās un līdzi tiem arī izpratne par lietu vērtību. Laikā, kad arvien vairāk jauno ģimeņu izvēlas uzturā lietot Latvijā audzētus augļus un dārzeņus no ekoloģiskajām saimniecībām vai pašu dārza, ar ledusskapi ir par maz, lai šo uztura filosofiju varētu īstenot. Klasiskā pagraba izbūve var būt ļoti dārga un sarežģīta, tādēļ iepriecina iespēja, ko sniedz SIA R.L.M. ar savu kompozītmateriālu pagrabu, ko viegli var uzstādīt jebkurā vietā un kas pilnībā nodrošina vienas ģimenes vajadzības.

Pagrabs darbojas uz zemes vēsuma rēķina un nesagādā nekādus ekspluatācijas izdevumus, līdz ar to pat elektroenerģijas pārraāvuma gadījumā, mājās ir vēsa vieta, kurā ilgstoši uzglabāt produktus svaigus. Pagrabu var ierīkot un nodot ekspluatācijā vienas dienas laikā. Iepriekš sazinoties ar SIA R.L.M., var saņemt bezmaksas konsultāciju un uzmērīšanu uzstādīšanas vietā. Kompozītmateriālu pagrabam ir daudz priekšrocību, kas padara to arvien populārāku arī mūsu valstī:

Vienkārša uzstādīšana

Klasiskā betona pagraba izbūve var būt neiespējama Īpašumos, kuros ir augsts gruntsūdens līmenis, taču kompozītmateriāla pagrabu var ierīkot gandrīz jebkurā vietā. Pagrabu parasti ierok zemē 1,6 metru dziļumā un apber ar vismaz 0.8 m biezu zemes kārtu. Ekopagrabs ir mitrumnecaurlaidīgs, jo ir izgatavots no kompozītmateriāliem, kas nodrošina izturību pret slodzi un vides ietekmi. Zemes slānis nodrošina to, ka vasarā pagrabs nesasilst un ziemā nesasalst, un kalpo kā izolācija starp mainīgo gaisa un gandrīz konstanto grunts temperatūru.

Veselīga pārtika visai ģimenei

Arī mūsu valstī gan pilsētās gan lauku reģionos ir attīstījušās ekoloģiskās pārtikas patērētāju kopienas, ko koordinē paši kopienas dalībnieki. Kompozīta pagrabs sniedz iespēju uzglabāt pašu izaudzēto vai no zemniekiem iepirkto ekoloģisko pārtiku visa gada garumā. Rudenī augļiem un dārzeņiem ir vismaz divreiz zemāka cena nekā pavasarī, tādēļ pagrabs būtiski ietaupa mājsaimniecības finanšu līdzekļus.  Ar optimālu mikroklimatu augļu, ogu, dārzeņu, mājās gatavotu konservu un siera uzglabāšanai, produkti ilgstoši saglabā savas labākās īpašības līdz pavasarim un pirmajiem zaļumiem dārzā.

 Nekaitīga un droša uzglabāšana

Kompozītmateriāli ir ekoloģiski tīri, tie neizdala kaitīgas un toksiskas vielas, tādēļ ir pilnīgi nekaitīgi pārtikas produktiem. Pagrabs ir mitrumnecaurlaidīgs, uz tā sienām nerodas nelabvēlīgi mikroorganismi un pelējuma sēnes, kā arī nevar ieviesties grauzēji, jo griesti, sienas un grīda ir veidotas vienlaidus formā.

Energoefektivitāte

Vienmērīgu temperatūru kompozītu pagrabā uztur zemes slānis. Ja elektrība sadārdzinās ar katru gadu, tad zemes vēsums nemaksā neko. Neatkarība no elektroenerģijas ražotājiem sniedz drošību un ietaupa enerģijas resursus un naudu. Ar kompozītpagrabu nav jābaidās no ilgstošiem elektrības pārrāvumiem vētras vai citu dabas stihiju laikā.

Tīrība un kārtība

Noapaļotā ekopagraba forma, ērtā ieeja, trepītes, baltās sienas un plaukti – viss rada mājīguma un tīrības sajūtu. Pagrabs ir viegli kopjams un dezinficējams. Nemainīgā, no sezonas neatkarīgā temperatūra ļauj sagatavot krājumus ilgākam laikam un ietaupīt degvielu, nebraucot uz veikalu biežāk nekā vajadzīgs.
Kompozītmateriālu pagrabi ir uzstādīti daudzviet Latvijā un gūst arvien lielāku popularitāti daudzo priekšrocību dēļ. SIA R.L.M. aicina izvērtēt savas mājsaimniecības vajadzības un saņemt bezmaksas konsultāciju pagraba ierīkošanai savā īpašumā. Uzņēmuma dizaineru radītais pagrabs piepildīs katras saimnieces sapni pēc bezizmēra ledusskapja, un palīdzēs nodrošināt ģimenei veselīgas un vitamīniem bagātas maltītes.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu