Banner 980x90

3 idejas vides izziņas galamērķiem skolēniem

Freepik.com/ freepik
Freepik.com/ freepik

Tuvojoties mācību gada izskaņai, izglītības iestādēs kļūst aktuāls jautājums, kurp doties pavasara vides izziņas ekskursijās. Lai pavadītu saturīgu dienu ārpus skolas telpām, mācītos rūpēties par vidi un kļūt apzinīgākiem dabas draugiem, “Zaļā josta” piedāvā trīs vērtīgus galamērķus, kur doties klases ekskursijā jau šajā mācību semestrī.

Poligons “Getliņi EKO”

Poligons “Getliņi EKO” ir viens no Eiropā modernākajiem cieto sadzīves atkritumu poligoniem, kur nonāk apmēram puse no Latvijas nešķirotajiem atkritumiem. Poligons katru darba dienu piedāvā bezmaksas ekskursijas skolēnu grupām, ļaujot ielūkoties poligona darbībā, uzzināt par pareizas atkritumu apsaimniekošanas nozīmi, kā arī ir izstrādāji īpašu izziņas programmu dažāda vecuma bērnu grupām, mācot, ka izmests nav zudis. Plašāka informācija un pieteikšanās ekskursijām: www.getlini.lv/ekskursijas-pieteiksana/

Dabas iepazīšana ar MammaDaba

Lielisks veids, kā būt tuvāk dabai, pētīt Latvijas floru un faunu, ir doties kopīgos klases pārgājienos uz Latvijas valsts mežu valstību. Interesantākos dabas izziņas maršrutus var aplūkot vietnē www.mammadaba.lv, kur arī atrodami aizraujoši galamērķi klases ekskursijas plānošanai. Dodoties dabā, jājūtas kā mājās, tomēr jāatceras, ka esat ciemos. Tāpēc kārtīgam klases pārgājienam obligāti jāsagatavo sava daudzkārt lietojamā pudele dzeramajam ūdenim, jāņem līdzi gardumi piknikam savā daudzkārt lietojamā kārbiņā, un jāatceras, ka pēc sevis dabā nedrīkst atstāt pēdas – ir jāsavāc visi pašu radītie atkritumi un jābauda dabas bagātības ar cieņu.

"Zaļās jostas" Vides svētki Tērvetē

 

Noslēdzot mācību gadu, "Zaļās jostas" Vides svētki kļuvuši par Baltijā vērienīgāko ikgadējo vides izziņas pasākumu skolu un ģimeņu auditorijai, kuru noteikti ir jāapmeklē katram skolēnam. Šogad svētki norisināsies 26. maijā LVM dabas parkā Tērvetē, pulcējot vairāk nekā 100 organizācijas, kas stāstīs, rādīs, mācīs, iesaistīs radošajās darbnīcās un daudzpusīgi iepazīstinās apmeklētājus ar dažādiem veidiem, kā rūpēties par vidi. Pasākuma īpašie viesi grupa “Citi Zēni” un “VEF Rīga” basketbolisti pasākumā godinās “Zaļā josta” otrreizējo izejvielu vākšanas kampaņas “Tīrai Latvijai” dalībniekus un apbalvos laureātus. Pasākums norisinās bez maksas, un tajā gaidītas gan skolēnu grupas, gan ģimenes. Plašāka informācija, svētku programma un pieteikšanās svētkiem atrodama “Zaļā josta” mājaslapā www.zalajosta.lv. Svētkus organizē “Zaļā josta” un Latvijas valsts meži “Latvijas Meža dienu 2023” ietvaros, sadarbībā ar Dobeles novada pašvaldību, vides un meža nozares organizācijām un uzņēmumiem.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)