Meklēšanas rezultāti


Ventspils Jaunrades nams ar planetāriju un observatoriju

Ventspils Jaunrades nams ar planetāriju un observatoriju

Maiznieku iela 11, Ventspils
Komentāri
Tuvāk debesīm var nokļūt, apmeklējot Jaunrades nama planetāriju, kur ik dienu interesentiem demonstrē unikālus zvaigžņu šovus un rāda 360 grādu filmas 45 - 50 minūšu garumā.

Ugāles luterāņu baznīca

Ugāles luterāņu baznīca

Mācītājmuiža, Ugāle, Ventspils novads
Komentāri
Ugāles luterāņu baznīca ir slavena ar Latvijā vecākajām ērģelēm (1697 - 1701). Šeit darbojas Latvijā vienīgā ērģeļu darbnīca, kurā tiek izgatavotas arī leijerkastes.

Piejūras brīvdabas muzejs un Mazbānītis

Piejūras brīvdabas muzejs un Mazbānītis

Riņķa iela 2, Ventspils
Komentāri
Par latviešu un lībiešu zvejnieku gaitām stāsta dzīvojamās mājas, kūpinātavas, tīklu būdiņas un lepnas vējdzirnavas, bet jūras laivu un enkuru kolekcija te ir viena no iespaidīgākajām Latvijā.

Ovišu bāka

Ovišu bāka

Oviši, Tārgales pagasts, Ventspils novads
Komentāri
Ovišu bāka ir vecākā navigācijas būve Latvijā. Bāka tika uzcelta 1844. gadā, bet tagadējo izskatu ieguva 1905. gadā. Tās torņa garums sasniedz 37 metrus, un tas veidots kā dubultcilindrs, kura iekšpusē atrodas otrs tornis. Bākā izveidota bāku vēstures ekspozīcija.

Ventspils Radioastronomijas centrs Irbenē

Ventspils Radioastronomijas centrs Irbenē

Irbene, Ances pagasts, Ventspils novads
Komentāri
Ventspils Radioastronomijas centrs Irbenē ir bijusī Krievijas armijas pilsētiņa, kur vēl joprojām zinātniskiem nolūkiem darbojas divi paraboliski radioteleskopi - viens no tiem (32 m diametrā). Tas ir lielākais šāda veida objekts Ziemeļeiropā un astotais lielākais pasaulē. 

Usmas ezers

Usmas ezers

Usma, Usmas pagasts, Ventspils novads
Komentāri
Usmas ezers ir populāra atpūtas, makšķerēšanas un burāšanas vieta ar Latvijā vienīgo iekšējo ūdeņu jahtu ostu. Šeit atrodas Moricsalas rezervāts, kas ir otrs vecākais (1912) Eiropā. Ezera austrumu pusē atrodas 26,5 m augsts skatu tornis, kas parāda lielisku Usmas ezera un salu ainavu. 

Slēpošanas kalns "Lemberga hūte"

Slēpošanas kalns "Lemberga hūte"

Saules iela 141, Ventspils
Komentāri
Slēpošanas kalns "Lemberga hūte" ir mākslīgi veidots kalns, kura paaugstināšana gadu no gada sniedz jaunas atpūtas iespējas ziemas sporta veidu cienītājiem. Šobrīd kalns ir 58 m augsts. Nobrauciena garums ir 240 m. 

Jūrkalne

Jūrkalne

Jūrkalne, Ventspils novads
Komentāri
Jūrkalne - viena no gleznainākajām Baltijas jūras piekrastēm Latvijā ar iespaidīgu jūras stāvkrastu 20 m augstumā. Šeit atrodas piemiņas zīme 2. pasaules kara bēgļiem, Zviedrijas "Cerību bura", senais koka tilts pār Rīvas upi, Ugunspļava ar dabas taku un citi apskates objekti.

Livonijas ordeņa pils

Livonijas ordeņa pils

Jāņa iela 17, Ventspils
Komentāri
Ventspils pilsētas simbols ir vecākais viduslaiku cietoksnis Latvijā, kas gandrīz nemainīgi ir saglabājis savu pirmatnējo apjomu. Par uzkrāto pieredzi un zināšanām vairāk kā 700 gadus ilgajā mūžā pils saviem apmeklētājiem stāsta ik uz soļa. 
Ventspils
Ūdens piedzīvojumu parks

Ventspils Ūdens piedzīvojumu parks

Lauku iela 5, Ventspils
Komentāri
Ventspils Ūdens piedzīvojumu parkā ventspilniekiem un pilsētas viesiem ir visplašākās iespējas izmantot pakalpojumus atpūtai un veselības uzturēšanai. Aktīvai atpūtai te pieejama ūdens atrakciju daļa, relaksācijai – SPA komplekss, bet sportam – baseins, atlētikas zāle un zāles vingrošanai.

Rezultāti kartē