Meklēšanas rezultāti


Ugāles luterāņu baznīca

Ugāles luterāņu baznīca

Mācītājmuiža, Ugāle, Ventspils novads
Komentāri
Ugāles luterāņu baznīca ir slavena ar Latvijā vecākajām ērģelēm (1697 - 1701). Šeit darbojas Latvijā vienīgā ērģeļu darbnīca, kurā tiek izgatavotas arī leijerkastes.

Ovišu bāka

Ovišu bāka

Oviši, Tārgales pagasts, Ventspils novads
Komentāri
Ovišu bāka ir vecākā navigācijas būve Latvijā. Bāka tika uzcelta 1844. gadā, bet tagadējo izskatu ieguva 1905. gadā. Tās torņa garums sasniedz 37 metrus, un tas veidots kā dubultcilindrs, kura iekšpusē atrodas otrs tornis. Bākā izveidota bāku vēstures ekspozīcija.

Ventspils Radioastronomijas centrs Irbenē

Ventspils Radioastronomijas centrs Irbenē

Irbene, Ances pagasts, Ventspils novads
Komentāri
Ventspils Radioastronomijas centrs Irbenē ir bijusī Krievijas armijas pilsētiņa, kur vēl joprojām zinātniskiem nolūkiem darbojas divi paraboliski radioteleskopi - viens no tiem (32 m diametrā). Tas ir lielākais šāda veida objekts Ziemeļeiropā un astotais lielākais pasaulē. 

Usmas ezers

Usmas ezers

Usma, Usmas pagasts, Ventspils novads
Komentāri
Usmas ezers ir populāra atpūtas, makšķerēšanas un burāšanas vieta ar Latvijā vienīgo iekšējo ūdeņu jahtu ostu. Šeit atrodas Moricsalas rezervāts, kas ir otrs vecākais (1912) Eiropā. Ezera austrumu pusē atrodas 26,5 m augsts skatu tornis, kas parāda lielisku Usmas ezera un salu ainavu. 

Jūrkalne

Jūrkalne

Jūrkalne, Ventspils novads
Komentāri
Jūrkalne - viena no gleznainākajām Baltijas jūras piekrastēm Latvijā ar iespaidīgu jūras stāvkrastu 20 m augstumā. Šeit atrodas piemiņas zīme 2. pasaules kara bēgļiem, Zviedrijas "Cerību bura", senais koka tilts pār Rīvas upi, Ugunspļava ar dabas taku un citi apskates objekti.

Rezultāti kartē